برگزاری ایونت و سمینار

ایونت و سمینار با کانون تبلیغاتی آباد

راه اندازی کسب و کار و داشتن ایده های خلاق برای رفع نیازهای مخاطب تان کافی نیست، بلکه باید بتوانید برندتان را به صورت حرفه ای و تخصصی معرفی کنید.

 ایونت و سمینار یکی از راه های معرفی برند و تحت تأثیر قرار دادن مخاطب هدف است. آژانس تبلیغاتی آباد در این راستا ایده پردازی کرده و برندتان را به دیگران معرفی می‌کند و خدماتی را در این زمینه ارائه می‌دهد.

ایونت مارکتینگ یکی دیگر از روش های برندینگ و بازاریابی است. ایونت و سمینار در واقع یک میهمانی و دورهمی برای ارائه خدمات و محصولات به افراد شرکت کننده است. اگر از این روش استفاده کنید می‌توانید فاکتور های زیر را در نظر بگیرید

 

ـ مشتریان هدف خود را شناسایی می‌کنید؛

ـ برندتان را معرفی می‌کنید؛

ـ همکاران خود را پیدا می‌کنید؛

ـ در فضای مجازی تبلیغ می‌شوید.

 

در واقع ایونت و سیمنار یک رویداد برای پرزنت حضوری مخاطبانی هستند که کاملا با علاقه و آگاهی وارد این مهمانی شده اند و به حوزه کاری شما و محصولات شما کاملا واقف هستند و شما می‌توانید در ایونت ها درصد بالایی از افراد شرکت کننده را تبدیل به مشتریانی وافدار کنید تا برای همیشه برند و کسب و کار شما در ذهنشان باقی بماند.

 

تبلیغات آباد

آباد با آگاهی از اهمیت برگزاری سمینارها و ایونت، شرایط مناسبی را برای شما ایجاد کرده تا بتوانید در فضایی حرفه ای وارد رقابتبا همکاران خود شوید، خدمات آباد در این راستا شامل موارد زیر است:

تبلیغات آباد

ما را در اینستاگرام دنبال کنید:

ایونت و همایش چیست؟

در عصر کنونی روش‌های مختلفی برای معرفی کسب و کارهای مختلف وجود دارد و افراد سعی می‌کنند با شیوه های مختلف تبلیغاتی به معرفی کسب و کار خود بپردازند. برگزاری ایونت و همایش نیز یکی از راه‌های جذب افراد و شناخته شدن کسب و کارهای مختلف می‌باشد.

 ایونت به رویداد و گردهمایی گفته می‌شود که در آن افراد زیادی دعوت می‌شوند و صاحبین حرفه و مشاغل در آن رویداد به معرفی محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهند، میپردازند و سعی می‌کنند نظر افرادشرکت کننده را به محصولات و خدمات خود جلب کنند.

 ایونت‌ها می‌توانند به منظور جذب افراد جدید و یا حفظ مشتریان فعلی برگزار شوند که  سبب افزایش حس اعتماد و وفاداری مشتریان خواهد شد. برگزاری ایونت‌ها به این دلیل در کسب و کار شما اهمیت دارد که افراد به صورت مستقیم و کاملا حضوری با محصولات و خدمات شما درگیر می‌شوند و احتمال تبدیل این افراد به مشتری وافدار بسیار زیاد بالا می‌رود.

 شناخت و تعیین مخاطبین هدف در این رویداد بسیار زیاد اهمیت دارد و این رویداد می‌تواند منجر به ماندگاری شرکت و برند مورد نظر در خاطر مخاطبین شود. برای تاثیرگذاری بیشتر بایستی ایونت و همایش از کیفیت لازم و مناسب برخوردار بوده تا شرکت کنندگان حس خوبی از حضور ررا دریافت کنند.

باید قبل از برگزاری ایونت با یک اطلاع رسانی دقیق و مناسب افراد را از برگزاری ایونت و همایش آگاه کنید.

ایونت و سمینار یکی از راه‌های بازاریابی است که تاثیر بسزایی در رسیدن به اهداف و چشم اندازهای کسب و کار ها و برندهای مختلف را ایفا می‌کند. ایونت‌ها با اهداف مختلفی برگزار می‌شوند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف با برگزاری ایونت و همایش می‌توانند اعتبار و حرفه‌ای بودن خود را به مخاطبین و مشتریان خود نشان دهند و افراد یک دید خوبی نسبت آنها پیدا کنند و اعتماد افراد نسبت به کسب و کار آنها جلب شود.

انواع ایونت

ایونت‌ها را بر اساس اهدافی که دارند و موضوع و حیطه کاری آنها میتوان به انواع مختلفی تقسیم بندی نمود و به طور کلی می‌توان گفت ایونت‌ها به ایونت ‌های شرکتی، اجتماعی     و خصوصی تقسیم بندی می‌شوند که از ایونت‌های شرکتی می‌توان سمینار، کنفرانس، ورکشاپ را نام برد که به منظور رونمایی از یک محصول جدید، قدردانی، معرفی محصولات و خدمات استفاده می‌شوند و از دیگر ایونت‌ها نیز می‌توان به ایونت ورزشی، تفریحی، مذهبی و غیره اشاره کرد.

 کسب و کارها و برندهای مختلف می‌توانند به منظور معرفی خود، محصولات و خدماتشان اقدام به برگزاری ایونت و همایش کنند و همچنین در صورت تولید یک محصول جدید    نیز می‌توان به معرفی و رونمایی آن بپردازند.

 شرکت‌های مختلف می‌توانند با برگزاری سمینار، ورکشاپ و کنفرانس با مشتریان خود ارتباط مستقیم بگیرند و با افزایش حس اعتماد و وفاداری در آنها مخاطبین خود را به مشتریان همیشگی تبدیل کنند.

در برخی موارد نیز ممکن است ایونت‌ها با حضور کارکنان و مدیران آن شرکت برگزار شود که هدف آن افزایش همبستگی و اتحاد بین کارمندان و مدیران خواهد بود و با افزایش کارایی و بهره‌وری آنان شرکت مورد نظر می‌تواند به اهداف کاری خود دست پیدا کند.

در برخی موارد نیز شرکت کنندگان، مدیران و اعضای هیئت مدیره هستند که به منظور برنامه‌ریزی‌ها و ارائه ی استراتژی‌ها و قدردانی از شرکت کنندگان برگزار می‌شود. ایونت و همایش یک رویداد بسیار مهم می‌باشد چرا که اکثر افراد علاقمند به حضور در ایونت‌ها و همایش‌ها هستند و می‌تواند برای آنها جذابیت بسیاری داشته باشد و حس خوبی را به آنها منتقل کند. در برخی موارد نیز به منظور بزرگداشت یک شخصی ایونت و همایش برگزار شده و از وی قدردانی می‌شود.

ویژگی‌های یک ایونت مناسب

 در برگزاری ایونت و همایش‌ها اگر نکات لازم برای برگزاری آن رعایت شود و ویژگی‌های یک ایونت خوب را دارا باشند، می‌توانند موثر واقع شوند که ویژگی‌های یک ایونت خوب و با کیفیت شامل موارد زیر می‌باشد:

  1. مشخص کردن هدف برگزاری ایونت: با مشخص کردن هدف برگزاری ایونت می‌توان استراتژی و برنامه‌ریزی کلی را مشخص نمود و طبق آن پیش رفت همچنین می‌توان طبق آن جامعه ی هدف را نیز مشخص نمود.
  2. وجود ابزارها و شرایط لازم برای سخنرانی: فراهم کردن ابزارهای لازم برای سخنرانی پیش از آمدن میهمانان و فراهم نمودن شرایط لازم برای سخنرانی یکی از مواردی است که بایستی به آن دقت زیادی داشت.
  3. داشتن برنامه‌ریزی و سازماندهی مناسب: با یک برنامه‌ریزی مناسب می‌توان ایونت را سازماندهی کرد و آن را بدون مشکل خاصی پیش برد.
  4. مناسب بودن کیفیت پذیرایی: با یک پذیرایی خوب و مناسب از میهمانان و شرکت کنندگان می‌توانید کیفیت برگزاری مراسم خود را تا حد زیادی بالا ببرید و تاثیر خوبی را   روی مخاطبین خود بگذارید.
  5. پیش بینی اتفاقات غیر منتظره: در برگزاری هر مراسمی ممکن است اتفاقات ناخواسته‌ای روی دهد که با پیش‌بینی آنها می‌توان اتفاقات را مدیریت کرد و مانع ایجاد خلل و مشکل جدی در برگزاری ایونت و همایش شد.
  6. مناسب بودن برنامه‌های ایونت با شرکت کنندگان: برنامه‌ریزی‌ها و استراتژی‌ها بایستی متناسب با ویژگی‌های مخاطبین هدف انجام شود تا اثرگذاری لازم را داشته باشد.
  7. زمانبندی مناسب: در زمان برگزاری ایونت و آغاز و پایان آن دقت لازم را داشته باشید که در زمان مناسبی برگزار شده و باعث خستگی شرکت کنندگان نشود که در غیر این صورت می‌تواند نتیجه ی عکس برای برگزارکنندگان آن در پی داشته باشد.

هدف از برگزاری ایونت

ایونت‌ها بر اساس اهدافی که دارند دارای برنامه‌ریزی و استراتژی‌های متفاوتی می‌باشند و هر ایونتی بر اساس موضوع و حیطه ی کاری برگزارکنندگان آن دارای اهدافی مشخصی است. هدف از ایونت های تبلیغاتی، معرفی محصولات، خدمات و کسب و کارهای مختلف است و همچنین گاهی اوقات سازمان‌ها و شرکت‌ها به منظور معرفی محصولات و خدمات جدیدی که ارائه میدهند، اقدام برگزاری ایونت و همایش می‌کنند.

 گاهی اوقات کسب و کارهایی که به تازگی تشکیل شده‌اند برای معرفی خود به مخاطبین اقدام برگزاری ایونت می‌کنند تا بتواند افراد را از وجود خود آگاه کرده و سبب افزایش مشتریان خود شوند و آنها را با محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهند آشنا کنند که در این صورت آنها اگر به آن محصولات و خدمات نیاز پیدا کنند، آنها را انتخاب خواهند کرد.

برگزاری ایونت می‌تواند سبب افزایش حس اعتماد و وفاداری و اعتبار یک شرکت یا سازمان مورد نظر شود. در این صورت افراد یک دید خوبی نسبت به آنها پیدا خواهند کرد و آنها را همیشه در ذهن خواهند سپرد. 

در برخی موارد نیز شرکت‌ها و سازمان‌ها در جهت افزایش حس اعتماد و مسئولیت پذیری و همبستگی کارکنان خود اقدام برگزاری ایونت و همایش می‌کنند که آنها با این اقدام می‌توانند بهره‌وری کارکنان خود را افزایش دهند که در این صورتخیلی سریع تر  به اهداف سازمانی خود دست پیدا می‌کنند.

در برخی موارد نیز به منظور قدردانی از افراد خاصی ایونت همایش برگزار می‌شود و در نهایت می‌توان گفت برگزاری ایونت و همایش می‌تواند به شناخته شدن و افزایش فروش جذب مشتری و رونق کسب و کارهای مختلف بیانجامد. 

ایونت‌ها را بر اساس نوع برگزاری نیز می‌توان به دو دست آنلاین و آفلاین تقسیم بندی نمود. ایونت به صورت آنلاین که به آن وبینار گفته می‌شود یکی از راه‌های ارتباط با مخاطبین از طریق بستر اینترنت و شبکه‌های اجتماعی می‌باشد.

در عصر کنونی که استفاده از اینترنت بسیار فراگیر می‌باشد و استفاده از وبینار می‌تواند بسیار موثر واقع شود و به شناخته شدن کسب و کار شما با هزینه ی خیلی کمتری کمک کند و به دلیل استفاده گسترده ی گوشی و لپ‌تاپ در بین افراد، می‌‎تواند نظر افراد زیادی را به سمت شما جلب کند که از مزایای وبینار میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

از بین رفتن بعد مسافت و برگزاری راحت و به دور از مشکلات شهرنشینی مانند ترافیک با برگزاری وبینار میتوانید با افرادی که مسافت زیادی از نظر جغرافیایی با شما فاصله دارند، بدون صرف زمان و هزینه ی زیادی ارتباط برقرار کنید.

 وبینار برای شرکت کنندگان محدودیت کمتری داشته و این امکان را به برگزارکنندگان می‌دهند تا با تعداد بالایی از مخاطبین ارتباط و تعامل برقرار کنند و آنها را با کسب و کار و محصولات و خدمات خود آشنا سازند.

از دیگر مزایای وبینار می‌توان به درآمدزایی آن اشاره نمود که می‌تواند سبب رونق کسب و کارهای مختلف شود که وبینار می‌تواند به حفظ مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید منجر شود.

 وبینارها فرصت بسیار مناسبی برای افزایش ارتباط و تعامل با افراد و همچنین آشنا شدن با افراد جدید و مشتریان جدید می‌باشد و در واقع کسب و کارهای مختلف با استفاده از وبینار می‌توانند برند خود را تقویت کنند. مشاغل مختلف می‌توانند با برگزاری وبینار مخاطبین را با محصولات و خدمات جدید خود آشنا کنند.