بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال(دیجیتال مارکتینگ)

اگر شما به دنبال یک آژانس دیجیتال مارکتینگ هستید تا خدمات شبکه های اجتماعی، سایت، سئو، دیجیتال برندینگ، تبلیغات آنلاین و سایر خدمات را برای شما انجام دهد، ما می توانیم بهترین خدمات دیجیتال مارکتینگ در قم را به شما ارائه کنیم.

 بازاریابی دیجیتال چیست و چه کاربردی دارد؟

امروزه با گسترش اینترنت و فراگیر شدن شبکه‌های اجتماعی در میان مردم بازاریابی دیجیتال می‌تواند، یک روش بسیار موثر و کارآمد برای تبلیغات باشد، چرا که افراد در طول روز اوقات زیادی را صرف شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی می‌کنند و شما می‌توانید با بهره‌گیری از این فرصت به تبلیغ کسب و کار خود بپردازید.

 دیجیتال مارکتینگ به معنای بازاریابی دیجیتال می‌باشد که یکی از راه‌ها ی تبلیغات و افزایش فروش و جذب مشتری می باشد که در بستر شبکه‌های اجتماعی صورت می‌گیرد و در واقع شما می‌توانید با پرداخت هزینه کمی به تبلیغات خود بپردازید و بازخورد خوبی از آن داشته باشید. شما می‌توانید در بازاریابی دیجیتال  از تمامی ابزارها مانند انواع شبکه‌های اجتماعی، اپلیکیشن، سایت، سئو و … برای بازاریابی اینترنتی استفاده کنید.

 این روش بازاریابی به دلیل درگیر بودن بیشتر افراد با اینترنت و فضای مجازی می‌تواند بسیار نفوذ پذیر و موثر عمل کند و شما را در حرفه‌ای که دارید به موفقیت برساند و باعث بالا رفتن جایگاه برند شما در میان رقبایتان شود

تفاوت بازاریابی دیجیتال با بازاریابی سنتی

هر دو روش بازاریابی سنتی و بازاریابی دیجیتال  مزایا و ویژگی هایی دارند که قصد داریم در ادامه به بیان آنها بپردازیم. بازاریابی سنتی که از سال‌های دور وجود داشته و هنوز نیز رایج می‌باشد و کاربرد دارد به معنای تبلیغات در تلویزیون، رادیو، بیلبوردها، روزنامه، مجله، تراکت، بروشور و تبلیغ در وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس و مترو می باشد.

 اما دیجیتال مارکتینگ همان گونه که ذکر شد تبلیغات در بستر اینترنت و شبکه‌های اجتماعی می‌باشد و روز به روز در حال گسترش و فراگیر شدن است و می‌تواند طیف وسیعی از مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهد اما در بازاریابی سنتی شما می‌توانید تعداد کمتری از افراد را تحت تاثیر قرار دهید. بنابراین می توان گفت ارتباط و تعامل در دیجیتال مارکتینگ بین مخاطبین و صاحبین کسب و کار، بسیار بیشتر از بازاریابی سنتی می‌باشد.

 از نمونه‌های دیجیتال مارکتینگ می‌توان به موارد طراحی وب سایت، تولید محتوا در بستر دیجیتال( فیسبوک، اینستا گرام، یوتیوب، ایمیل) اشاره کرد و در واقع می‌توان گفت شما با بازاریابی دیجیتال می‌توانید با صرف هزینه ی کمتری، بازدهی و تاثیر بالایی را دریافت کنید اما در بازاریابی سنتی بایستی هزینه ی بیشتری پرداخت کنید که ممکن است اثرگذاری کمتری داشته باشد.

 تبلیغات در بازاریابی دیجیتال بسیار راحت‌تر و سریع‌تر از بازاریابی سنتی می‌باشد به طور کلی می‌توان گفت مزایا و اثرگذاری دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز که عصر ارتباطات و اینترنت می‌باشد بسیار بیشتر از بازاریابی سنتی است.

اهمیت استفاده از بازاریابی دیجیتال

امروزه با گسترش اینترنت و تکنولوژی و در دورانی که عصر دیجیتال نامیده می شود، استفاده از بازاریابی دیجیتال بیش از پیش حس می‌شود. شما دارای هر کسب و کاری که هستید، برای پیشرفت کردن و به روز شدن حرفه و برند خود و همچنین برای عقب نماندن از رقبا بایستی خود را با شرایط موجود وفق دهید و خود و کسب و کارتان را به روز کنید.

 بازاریابی دیجیتال یکی از راه‌هایی می‌باشد که می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند تا بتوانید در عرصه ی تکنولوژی، دیجیتال و رقابت پیروز شوید و به موفقیت دست پیدا کنید. استفاده از گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌ها امروزه بسیار فراگیر شده و اغلب افراد درگیر آنها  هستند.

از همین رو شما می‌توانید از این فرصت، نهایت استفاده را ببرید و در بستر اینترنت و شبکه‌های اجتماعی دست بازاریابی و تبلیغات خود بزنید و به دلیل سرعت بالایی که در فضای دیجیتال وجود دارد این امکان را به شما می‌دهد تا سریع‌تر و با صرف زمان و هزینه ی کمتری به اهداف خود برسید شما با هر بودجه‌ای که در اختیار دارید قادر خواهید بود از بازاریابی دیجیتال بهره ی کافی را ببرید و در این زمینه دست به تبلیغات بزنید.

نقش بازاریابی دیجیتال در شرکت‌ها

شرکت‌ها می‌توانند با بهره‌گیری از دیجیتال مارکتینگ علاوه بر ارائه ی خدمات و محصولاتی که عرضه می‌کنند، می توانند به سبب تعامل بالایی که در دیجیتال مارکتینگ وجود دارد باعث بالا رفتن حس اعتماد و افزایش وفاداری مشتریان خود نیز شوند و آنها را به مشتریان همیشگی خود تبدیل کنند. تعامل و سرعت بالای دیجیتال مارکتینگ می‌تواند شرکت‌ها را در رسیدن به اهداف خود که جذب مشتری و افزایش فروش می‌باشد یاری کند و باعث رسیدن آنها به اهداف و جایگاهی که مد نظرشان است شود.

 شرکت‌ها می‌توانند با طراحی وب سایت و به کارگیری دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک، یوتیوب، ایمیل و…. به فعالیت و تبلیغات خود و تولید محتوا در بستر دیجیتال بپردازند و با معرفی محصولات و خدمات خود با مخاطبین خود نیز تعامل بیشتری داشته باشند و با جلب توجه آنها به سمت برند و حرفه ی خود در مسیر موفقیت گام بردارند.

 شما با استفاده از دیجیتال مارکتینگ می‌توانید با تبلیغات دیجیتال و آنلاین، بروشورهای آنلاین و ایمیل به بازاریابی و فروش محصولات محصولات خود و ارائه ی خدمات بپردازید.

انواع کانال‌های بازاریابی دیجیتال چیست؟

از کانال‌های دیجیتال مارکتینگ می‌توان به موارد وب سایت، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ، بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو، محتوای ویدیویی، بازاریابی محتوا اشاره کرد که در زیر به بررسی هر کدام از آنها می پردازیم.

  • بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا سئو:

شما می‌توانید با استفاده از سئو، وب سایت خود را بهینه کنید تا زمانی که افراد کلمات مربوط به حرفه و کسب و کار شما را جستجو می‌کنند، وب سایت شما در چند مورد اول گوگل نمایش داده شود. سئو به معنای بهینه‌سازی وب سایت خود با استفاده از کلمات کلیدی و مرتبط با کسب و کاری که دارید، می‌باشد.

  • بازاریابی محتوا:

 این نوع بازاریابی شامل تولید محتوا به صورت متنی، ویدیویی، تصویری و یا انواع دیگر می‌باشد که می‌توان از آن در شبکه‌های اجتماعی، وب سایت، ایمیل و غیره استفاده نمود.

  • شبکه‌های اجتماعی:

شبکه‌های اجتماعی یکی از موثرترین و پرکاربردترین موارد در دیجیتال مارکتینگ می‌باشند که امروزه استفاده از آنها بسیار فراگیر شده است مانند تبلیغات در اینستاگرام، تلگرام، یوتیوب و غیره.

  • ایمیل مارکتینگ:

در این روش صاحبین کسب و کار با استفاده از ایمیل برای ارتباط گرفتن با مخاطبین هدف به بازاریابی می‌پردازند مواردی مانند معرفی محصول و ارائه ی خدمات، تخفیف‌های ویژه و غیره از طریق ایمیل‌های تبلیغاتی امکان‌پذیر می‌باشد.

  • محتوای ویدیویی:

ویدیو مارکتینگ یکی از روش‌های بازاریابی بسیار جذاب و تاثیر گذار در بستر شبکه‌های اجتماعی و دیجیتال می‌باشد که شما می‌توانید از آن بهره ی کافی را ببرید.

بهینه‌سازی موتورهای جستجو چیست؟

سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو به معنای رتبه‌بندی بهتر یا ایجاد رنکینگ قابل قبول برای وب سایت مورد نظر در جستجوی گوگل به منظور افزایش بازدید کنندگان وب سایت و بالا بردن بازدهی آن می باشد.  امروزه گوگل از پرقدرت‌ترین و معروف‌ترین موتورهای جستجو می‌باشد که افراد در طول روز موارد مختلفی را در آن سرچ می‌کنند.

 بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا سئو در حال حاضر رو به افزایش و فراگیری بوده چرا که افراد به این باور رسیده‌اند که هزینه کردن بر روی آن نوعی سرمایه‌گذاری محسوب شده و می‌تواند در مدت زمان خوبی بازخورد مثبتی برای برند و کسب و کار شما داشته باشد و در بیشتر شناخته شدن حرفه و برند شما بسیار موثر است. در واقع می‌توان گفت سئو یکی از ابزارهای مهم و مؤثر در دیجیتال مارکتینگ می‌باشد.

 شما بایستی برای سئوی یک سایت به دنبال کلید واژه‌هایی باشید که بیشترین سرچ را در گوگل دارند و مرتبط با مطالب سایتی باشد که قصد سئوی آن را دارید و بایستی درباره ی آن کلید واژه‌ها تولید محتوا کنید که می‌توانید علاوه بر تولید محتوای متنی از تصویر و ویدیو نیز در آن استفاده کنید.

تمامی موارد که بالا به آن اشاره کردیم را شما می‌توانید در طرح 500 میلیون اعتبار تبلیغاتی آباد از آن برخودار باشید و به راحتی مسیر رشد کسب و کار خود را هموار کنید.