چاپ و طراحی برشور

چاپ و طراحی بروشور تبلیغاتی

بروشور تبلیغاتی برای معرفی هر کسب و کاری نیاز است. بروشور تبلیغاتی برای معرفی محصولات و خدمات هر شرکت یا کارخانه ای مورد نیاز است. اگر شما هم قصد طراحی بروشور تبلیغاتی  و چاپ آن را دارید، می توانید از مشورت کارشناسان ما بهره مند شوید.

بروشور چیست؟

 بروشورها به صورت یک کتابچه ی چند برگه‌ای طراحی و چاپ می‌شوند و حاوی اطلاعاتی درباره محصولات، خدمات و یا مطالب آموزشی می‌باشند که دارای انواع مختلفی می باشند. این رسانه های تبلیغاتی که یکی از ابزارهای تبلیغاتی و هویت بصری برند ها محسوب می شوند که صاحبین کسب و کار با استفاده از آن ها می‌توانند به معرفی خود، محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهند، بپردازند.

 این رسانه ها می‌توانند حاوی اطلاعاتی درباره ی معرفی محصولات، خدمات یا آموزش استفاده از آنها باشد با استفاده از روش می‌توانید با صرف زمان و هزینه ی کمی شرکت یا سازمان و محصولات خدمات خود را همراه با آموزش استفاده از آنها در اختیار مخاطبین قرار دهید.

استفاده از سبک یک روش آسان و مقرون به صرفه می باشد که می‌تواند در معرفی برند شما و محصولات و خدماتتان بسیار موثر عمل کند.

 در طراحی و چاپ این رسانه حتماباید اطلاعات و مطالب مفید و کاربردی را در اختیار مشتریان قرار دهید تا آنها با خواندن آن ها بتوانند به یک دید خوبی از شما، محصولات و خدماتتان دست پیدا کنند. سعی کنید در طراحی آن ایده و خلاقیت به خرج دهید تا بتوانید به اهداف خود برسید و خود را از رقبایتان متمایز کنید.

طراحی بروشور

به منظور داشتن یک بروشور مناسب و جذاب در طراحی آن بایستی نکاتی را در نظر گرفت تا بتوانید به اهداف مورد مورد نظرتان برسید و اطلاعات خوبی را در اختیار مخاطبین خود قرار دهید و همچنین بتوانید یک محتوای حرفه‌ای و جذاب را در اختیار مخاطبین قرار دهید.

 • بهتر است برگه ی اول آن را خود را به نام و لوگوی شرکت یا سازمان اختصاص دهید.
 • با طراح اهداف، المان‌ها و چشم اندازهای شرکت یا سازمان خود را در میان بگذارید.
 • سعی کنید از تصاویر با کیفیت و جذاب در آن استفاده کنید چرا که استفاده از تصاویر با کیفیت می‌تواند تاثیر بسیار خوبی روی مخاطبین شما داشته باشد و آنها را ترغیب به خرید و استفاده از محصولات و خدمات شما کند.
 • در طراحی این سبک ایده و خلاقیت به خرج دهید تا بتوانید خود را از رقبایتان متمایز کرده و یک محصول حرفه‌ای و مناسب در اختیار افراد قرار دهید.
 • تعداد برگه‌های آن باید مناسب و کافی باشد به طوری که اطلاعات مورد نیاز و کاربردی را در خود جای دهد از طرفی هم تعداد برگه‌های آن بیش از اندازه نباشد.
 • به مخاطبین هدف توجه ویژه ای داشته باشید در طراحی رسانه ی خود توجه به سلایق و نیازهای مخاطبین خود را در نظر بگیرید.
 • مرغوب بودن جنس  را در نظر بگیرید و سعی کنید از برگه‌هایی که کیفیت خوبی دارند و محکم می باشند در رسانه خود استفاده کنید.

مزایای استفاده از بروشور

در ادامه قصد داریم به مزایای استفاده از بروشورها بپردازیم و همانطور که ذکر شد استفاده از این رسانه ها یک روش تبلیغاتی مقرون به صرفه و تاثیرگذار می‌باشد که صاحبین کسب و کار می‌توانند از آن برای رونق کسب و کار خود بهره کافی را ببرند که مزایای استفاده از این سبک عبارتند از:

 1. کاربرد آسان: توزیع آن ها بسیار آسان می باشد و شما می‌توانید در نمایشگاه‌ها، سمینارها و مراسم‌های مختلف آنها را در اختیار مخاطبین خود قرار دهید تا آنها بتوانند در زمان مناسب آن را مطالعه کرده و در صورت نیاز به محصولات و خدمات مورد نظر به شما مراجعه کنند.
 2. مقرون به صرفه بودن: استفاده از سبک تبلیغاتی بسیار مقرون به صرفه بوده و خصوصاً برای افرادی که به تازگی کسب و کار خود را آغاز نموده اند و در ابتدای راه می‌باشند، می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.
 3. دارا بودن اطلاعات مفید و کاربردی: صاحبین کسب و کار می‌توانند با تهیه ی این سبک رسانه مکتوب با صرف زمان کمی اطلاعات مورد نیاز مخاطبین را در اختیار آنان قرار دهند و با این کار در زمان خود و مشتریان صرفه‌جویی کنند.
 4. معرفی کننده ی کسب و کار شما: این رسانه ها حاوی اطلاعاتی هستند که مشتریان می‌توانند با مطالعه ی آن از محصولات، خدمات و کسب و کار شما آگاهی کامل پیدا کنند.
 5. اعتمادسازی: این رسانه ها می توانند با اطلاعاتی که در اختیار مخاطبین قرار می‌دهند سبب شوند تا آنها به شما و حرفه‌ای که دارید اعتماد کنند چرا که آنان قبل از خرید از شما این امکان را دارند تا بتوانند با محصولات و خدمات شما آشنا شده و سپس خرید خود را انجام دهند.

انواع بروشور

بروشورها انواع مختلفی دارند که می‌توانند در شکل‌های مختلف و اطلاعات متفاوت طراحی و چاپ شوند. از انواع این سبک تبلیغاتی می‌توان موارد زیر را نام برد:

 1. بروشور تک برگی: همانگونه که از نام آن مشخص می‌باشد این نوع دارای یک برگه بوده و به منظور معرفی برند یا شرکت خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع یک روش مقرون به صرفه می‌باشد که می‌توانید با استفاده از کاغذ ضخیم و مرغوب بر جذابیت آن بیفزایید.
 2. بروشور چندلتی: این نوع دارای چند برگه می‌باشد و این صفحات به صورت تاخورده بر روی یکدیگر قرار می‌گیرند. این نوع از پرکاربردترین آن می‌باشد که برای معرفی شرکت‌ها، محصولات، خدمات، منوی رستوران‌ها و مطالب آموزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. بروشور مفتولی: این سبک مفتولی دارای برگه‌ها و صفحات بیشتری نسبت به دو مدل قبل بوده و مانند کاتالوگ یا کتابچه می‌باشد. از این مدل بیشتر برای دفترچه ی راهنمای یک محصول و طرز استفاده از آن و همچنین معرفی محصولات و خدمات یک شرکت یا یک سازمان به کار می‌رود.
 4. پمفلت: این سبک جزء بروشورهای تبلیغاتی محسوب نمی‌شود و اغلب کاربرد آنها به عنوان دفترچه ی راهنمای محصولات شرکت‌ها می‌باشد.

شما می‌توانید با توجه به کسب و کاری که دارید و هدفتان از طراحی این رسانه ها هر کدام از انواع آنها را انتخاب کرده و تاثیر آن را بر روی معرفی و توسعه ی کسب و کار خود ببینید.

کاربرد بروشورها

بروشورها کاربردهای مختلفی دارند و کسب و کارهای مختلف می‌توانند برای اهداف خاصی از آنها استفاده کنند و اطلاعات مورد نظر را به مخاطبین منتقل کنند. از کاربرد این سبک  می‌توان موارد زیر را نام برد:

 1. بروشور تبلیغاتی: از این نوع برای تبلیغ محصولات یا خدمات به منظور افزایش فروش آنها و جلب توجه افراد استفاده می‌شود که می‌توان با استفاده از تصاویر جذاب و با کیفیت به تبلیغ محصولات پرداخت.
 2. بروشور آموزشی: این رسانه در مراکز مختلف مانند ادارات، بیمارستان‌ها، آموزشگاه‌ها و … توزیع می‌شوند که محتوای آموزشی دارند و هدف آنها بالا بردن آگاهی افراد در یک زمینه ی خاص می‌باشد.
 3. معرفی محصولات و خدمات: شرکت‌ها و سازمان ها می توانند از این سبک برای معرفی محصولات و خدمات خود استفاده کرده و با در اختیار گذاشتن آن برای مخاطبین، می‌توانند با صرف زمان کمی اطلاعات مورد نیاز را به آنها منتقل کنند.
 4. استفاده از بروشور به عنوان دفترچه ی راهنما: شرکت‌ها و کارخانه‌ها در کنار فروش محصولات خود یک دفترچه ی راهنما که حاوی اطلاعاتی درباره ی کالای مورد نظر و نحوه ی استفاده از آن می‌باشد را به مشتریان ارائه می‌دهند تا آنها راحت‌تر و سریعتر بتوانند از آن محصول استفاده کنند.
 5. معرفی شرکت یا سازمان خاص: گاهی اوقات شرکت‌ها یا سازمان‌ها با استفاده از دفترچه های تک برگی به معرفی شرکت و برند خود می‌پردازند تا بدین وسیله افراد را با برند خود آشنا کنند.

چاپ بروشور تبلیغاتی و قیمت آن

برای داشتن یک بروشور تبلیغاتی با کیفیت و جذاب می‌بایست طراحی و چاپ آن را به افراد متخصص و با مهارت بسپارید تا بتوانید به نتیجه ی دلخواهی که مد نظرتان است، دست پیدا کنید. 

همانطور که گفته شد بروشورها در سایزها و جنس‌های مختلفی طراحی و چاپ می‌شوند و شما می توانید بسته به زمینه ی کاری خود و با توجه به اهدافتان از چاپ بروشور طراحی و چاپ آن را به طراحان بسپارید.

 بروشورها قابل چاپ در دو سایز می‌باشند که بسته به نوع کاربرد آن و زمینه ی کاری که استفاده می‌شود، متفاوت می‌باشند. همچنین در شکل‌های مربع و مستطیل قابل سفارش و چاپ می‌باشند که بسته به بودجه و سلیقه ی افراد و زمینه کاری آنها می‌توان آن را طراحی و چاپ کرد. 

در چاپ بروشورها اندازه و رنگ فونت‌ها نیز بسیار مهم می‌باشد به طوری که می‌بایست در زمینه رنگی از فونت مشکی و در زمینه ی مشکی از فونت سفید استفاده کنید.

 اندازه فونت‌ها هم بهتر است کمتر از ۶ پوینت نباشد و جنس بروشورها معمولاً از نوع کاغذ گلاسه، تحریر، کرافت چاپ می‌باشد که به صورت تک برگی و چند لتی قابل چاپ می‌باشند.

 انتخاب رنگ‌ها در بروشور نیز بسیار مهم و تاثیرگذار است و سعی کنید از تصاویر و رنگ‌هایی استفاده کنید که جذاب و هماهنگ باشند و یک هارمونی بین رنگ‌ها، فونت و تصاویر وجود داشته باشد.

 در نهایت می‌توان گفت طراحان با توجه به سلایق و ایده‌های مشتریان و زمینه ی کاری و هدف و بودجه ی مورد نظر آنها بروشورها را طراحی و چاپ می‌کنند. 

قیمت طراحی و چاپ بروشور بستگی به جنس، سایز آن و مهارت و توانایی طراح یا شرکت مورد نظر دارد هر چقدر مهارت و توانایی طراح بیشتر و کیفیت جنس آن بهتر باشد طبیعتاً برای طراحی و چاپ آن نیز بایستی هزینه ی بیشتری را پرداخت کنید. 

دارای هر حرفه و شغلی که هستید و برای موفقیت و رسیدن به اهدافتان در کسب و کارتان، می‌بایست بر روی ابزارهای تبلیغاتی هزینه کنید تا با استفاده از بازاریابی و تبلیغ به معرفی کسب و کار محصولات خود بپردازید و بتوانید خود را از رقبایتان متمایز کرده و جایگاه برند خود را در میان مخاطبین بالا ببرید.آن