ست اداری

طراحی ست اداری

ست اداری یا هویت بصری برند یکی از ارکان اصلی برندینگ است. یکی از مهمترین تخصص های کانون تبلیغاتی آباد، طراحی ست اداری سازمانی است.

طراحی ست اداری

یک مدیر موفق می‌داند که در دنیای مدرن امروز و با توجه به گستردگی فعالیت شرکت‌ها و وجود رقبای متعدد، باید به دنبال هویتی منحصر به فرد باشد تا از سایر رقبای خود جا نماند و از طرفی به شکل‌گیری هویت برند خود کمک کند و هر شرکتی باید برای ایجاد اعتماد بین شرکت و مشتریان و نشان دادن اعتبار شرکت از ست های اداری استفاده کند.

ست‌های اداری به نحوی معرف کسب و کار مد نظر هستند و شرکت را تبلیغ می‌کنند و استفاده از ست‌های اداری زیبا و جذاب موجب می‌شود اطلاعات و اسم شرکت شما بیشتر در ذهن مخاطب حک شود و مدت زمان بیشتری آن را به خاطر بسپارند.

در دنیای امروز که هر شرکتی از رقبای زیادی برخوردار است، وجود ست های اداری منحصر به فرد موجب تمایز شرکت شما از سایر رقیبان می‌شود و به نوعی نشان دهنده احترام و ارزش شرکت شما به مخاطبان آن است.

همچنین وجود این ست‌ها موجب تداوم فعالیت شما شده و از این طریق باعث افزایش فروش و جذب مشتریان بیشتر می‌شود. از جمله ست های اداری می‌توان به سربرگ‌هایA4، کارت ویزیت، فولدر، لیبل، برچسب، کاغذ یادداشت، سررسید،پ اکت نامه، جلد سی دی و… اشاره کرد.

ست اداری چیست و شامل چه مواردی می‌شود?

هر کسب و کاری پس از راه‌اندازی سیستم اداری و دفتری خود به یک سری اقلام اداری و تبلیغاتی مانند سربرگ و تراکت و دیگر ست‌های اداری احتیاج دارد که این ست ها معمولاً با یکدیگر هماهنگ بوده و وظیفه تبلیغ کسب و کارها را بر عهده دارند.

ست‌های اداری در واقع معرف کسب و کار شما هستند و برای انجام امور اداری شرکت ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و این ست‌ها شامل کاغذهایی مانند پاکت‌های اداری، فاکتور به همراه لوگو، سربرگ و…هستند.

وجود ست های اداری در کسب و کارها در واقع اعتبار زیادی به شرکت مورد نظر داده و به نوعی کار بازاریابی را برای آنها انجام می‌دهد و همانطور که اشاره شد اگر ست های اداری از زیبایی خاصی برخوردار باشند به نوعی منتقل کننده اهداف شرکت و فعالیت‌های آنها است.

هزینه‌های بازاریابی شرکت‌ها بالاست و هر شرکتی اگر بخواهد برای کسب و کار خود بازاریابی انجام دهد باید هزینه جداگانه‌ای را به آن اختصاص دهد که از این جهت این ست‌های اداری کار بازاریابی را نیز برای شرکت انجام می‌دهد.

ست های اداری شامل موارد مختلفی از جمله چاپ پاکت‌نامه در اندازه‌های مختلف، چاپ تراکت، چاپ فاکتور، چاپ کاغذهای یادداشت، چاپ کارت ویزیت، چاپ فولدر، چاپ سررسید، چاپ سربرگ و… می‌باشد.

استفاده از ست اداری چه اهمیتی دارد

 هر کسب و کاری همه فعالیت‌های خود را در جهت موفقیت برند خود انجام داده و همواره در تلاشند تا ارزش و جایگاه کسب و کار برند خود را در میان سایر رقبا حفظ کنند.

با توجه به این هدف، کسب و کارها فعالیت‌های گوناگونی را انجام می‌دهند تا بتوانند به آن دست پیدا کنند که از جمله کارهایی که این سازمان‌ها انجام می‌دهند، تهیه و تدارک ست‌های اداری مرتبط با شرکت خود است و این ست های اداری دارای نمایی جذاب و منحصر به فرد بوده و وظایف زیادی را در قبال موفقیت شرکت بر عهده دارد.

مهمترین وظیفه ست‌های اداری تبلیغات کسب و کار است، استفاده از این ست‌های اداری به نحوی کسب و کار شما را تبلیغ می‌کند و در هر جایی که استفاده شود، نقش بازاریابی را برای شرکت شما ایفا خواهد کرد.

به همین دلیل و به علت اهمیت آن، استقبال از استفاده ست‌های اداری زیاد شده و افراد زیادی از آنها استفاده می‌کنند. بهتر است قبل از سفارش ست‌های اداری بسیار تحقیق کرده و بهترین ست را انتخاب کنید. زیرا همان قدر که زیبایی این ست‌های اداری بر موفقیت تبلیغات شما اثرگذار است.

طراحی بی‌کیفیت آن نیز نتیجه عکس خواهد داد‌. همچنین به این دلیل که هزینه‌های تبلیغات و بازاریابی بالاست، استفاده از ست‌های اداری برای کسب و کار شما به صرفه‌تر خواهد بود.

اصول طراحی یک ست اداری مناسب

 اصول و نکاتی در طراحی ست‌های اداری وجود دارد که در اینجا به مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم. مهمترین نکته در طراحی ست‌های اداری وجود هماهنگی در اقلام مختلف آن است، یعنی هر یک از عناصر این ست های اداری باید با یکدیگر هماهنگ و در اصطلاح ست بوده تا زیبایی و نظم را در حوزه‌های گوناگون به همراه آورد.

ست های اداری باید دارای هماهنگی درونی و بیرونی باشند. هماهنگی درونی به معنای یک شکل بودن و هماهنگی اقلام مختلف ست‌های اداری از لحاظ رنگ بندی، هم شکلی خطوط و …است اما هماهنگی بیرونی شامل هماهنگ بودن ست اداری با سایر طراحی‌های خارجی مانند وب سایت و …است.

مورد بعدی که در اصول طراحی ست های اداری مناسب مهم و قابل توجه است هماهنگی ست های اداری با فعالیت سازمان است، یعنی ست‌های اداری باید با فعالیت سازمان هماهنگ بوده و در واقع نماینده‌ای از آن باشد.

مثلاً رنگ ست‌های اداری یک برند پوشاک باید متناسب با فعالیت‌های آن باشد و قطعاً با ست های اداری یک دفتر حقوقی متفاوت است. سازمان‌ها باید قبل از طراحی ست‌های اداری هویت بصری برای شرکت و برند خود بسازند و بعد به فکر ساخت ست های اداری باشند چرا که این ست‌ها باید با هویت بصری برند هماهنگ باشد.

نکته بعدی در اصول طراحی ست‌های اداری درج کامل اطلاعات در آنها است و باید تمامی نکات مربوط به شرکت مانند آدرس، شماره تلفن، آدرس الکترونیکی و… در آن ثبت شده باشد. نکته بعدی نیز رعایت استانداردهای مربوط به اقلام است یعنی همه اینا اقلام باید اصولی و طبق استانداردهای خاصی ساخته شده باشند.

مزایا و معایب ست اداری

در طراحی و استفاده ست‌های اداری مزایا و معایبی وجود دارد که دانستن آنها کمک به سزایی در به کارگیری آنها دارد و در استفاده از این ست‌های اداری به شما کمک خواهد کرد.

دانستن یک سری نکات و پرسش و پاسخ اهمیت استفاده از این ست ها را چند برابر می‌کند. وضعیت ست‌های اداری باعث شده تا استفاده از این ست ها مورد استقبال قرار گرفته و به بهبود کسب و کارها کمک کند.

از مهمترین مزایای ست های اداری می‌توان به معرفی ماهیت و حوزه فعالیت سازمان اشاره کرد، در واقع ست های اداری معرف کسب و کار شما بصورت کاملا ساده و کم هزینه هستند. 

مزیت بعدی اعتبار و هویت بخشیدن به سازمان است چرا که هر شرکتی باید قبل از اجرای ست‌های سازمانی هویت بصری برند خود را ساخته باشد و هر شرکتی که از این ست‌ها استفاده کند، نشان اعتبار و هویت آن شرکت است.

مورد بعد رسمیت بخشیدن مکاتبات است و باعث می‌شود مکاتبات در قالب این ست‌های اداری رسمی‌تر پیش برود. با توجه به اینکه اطلاعات شرکت‌ها در این ست های اداری درج می‌شود باعث شده هر مخاطبی که به آن ها دسترسی پیدا کرد به راحتی به اطلاعات تماس دسترسی داشته باشد.

مورد بعدی جلوگیری از هرگونه سوء استفاده از اطلاعات شرکت است و مورد آخر انتقال حس اعتماد و اطمینان به مخاطب است چرا که استفاده از این ست‌های اداری نشان دهنده احساس ارزشمندی به مخاطب می‌باشد.

قیمت ست اداری

قیمت ست‌های اداری به موضوعات مختلفی بستگی دارد و قیمت هر کدام از آنها متفاوت است. همچنین طراحی ست اداری هر کسب و کاری با کسب و کار دیگر متفاوت است. سلیقه افراد نیز در قیمت گذاری این ست‌ها تاثیرگذار هستند.در اینجا قصد داریم به مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت ست اداری بپردازیم.

  • مورد اول که تاثیر مستقیمی بر قیمت ست‌های اداری دارد نوع ست های اداری و تعداد عناصر آن است. ست های اداری شامل پاکت‌نامه، سربرگ‌ها، فولدرها،پوشه، برگه یادداشت و… می‌باشند. هر شرکتی بسته به اینکه کدام یک از این اقلام را در چه تعدادی می‌خواهد قیمت متفاوتی را دریافت خواهد کرد.
  • مورد دوم طراحی استاندارد ست‌های اداری است، بهتر است قبل از طراحی ست های اداری اصول طراحی آنها رعایت شود تا در نتیجه خروجی استانداردی داشته باشد، بنابراین هرچه در طراحی این ست‌ها دقت بیشتری شده باشد قیمت آن به مراتب بیشتر می‌شود.
  • جنس مواد به کار رفته در این ست‌ها، این مورد حائز اهمیت است که جنس مواد به کار رفته در ست‌های اداری چیست و جنس این ست‌ها بر قیمت آنها تاثیرگذار است،هرچه جنس آنها مرغوب‌تر باشد قیمت آنها به مراتب بالاتر می‌رود.
  • تعداد چاپ و بسته به نیاز سازمان‌ها این مراکز تعداد مشخصی از آنها را سفارش می‌دهند و هرچه تعداد آنها بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر می‌رود.

اهمیت ست اداری چیست

ست اداری تاثیر زیادی در موفقیت یک مجموعه دارد و می‌تواند باعث ارتقای یک شرکت و برند شود. ست های اداری موجب تمایز یک شرکت از سایر رقبا شده و می‌تواند شما را از سایرین متفاوت کند.

از این رو مدیران شرکت‌ها امروزه بسیار از این ست‌ها در جهت موفقیت شرکت خود بهره گرفته و استقبال زیادی به عمل آورده‌اند و همچنین صاحبان این مشاغل در معرفی برند خود از این ست‌ها استفاده کرده و به نوعی بازاریابی این برند را از این طریق انجام می‌دهند.

قبل از طراحی ست‌های اداری باید با مشاوران طراح مشورت کرد و از آنها در این زمینه کمک گرفت چرا که در صورت طراحی بی‌کیفیت این ست‌ها نه تنها تاثیر مثبتی نخواهد گذاشت بلکه نتیجه معکوس خواهد داشت. از ست های اداری در نامه نگاری و انجام کارهای اداری بسیار استفاده می‌شود و به نوعی به کسب و کار مد نظر اعتبار می‌بخشد.