شهر هوشمند در دسترس

شهر هوشمند در دسترس

شهر هوشمند، یعنی روند رو به رشد شهرنشینی. مشکلات ناشی از این روندکه شامل: تراکم جمعیت های بزرگ شهری و تفاوت آمار آنها باعث تحول عجیبی در صعنت تبلیغات شده است.

2 مورد از مشکلات اساسی روند شهر نشینی که به شدت به تحول صعنت تبلیغات کمک کرده است:

1- تراکم جمعیت های بزرگ شهری و تفاوت آمار آنها در ایام شب و روز

2- ازدحام حاصل از حرکت جمعیت در مبادی شهری و یا ازدحام در مراکز فروش، مراکز اداری، مراکز رفاهی و…، 

 این 2 عامل باعث گسترش انواع آسیب های جسمی و روانی حاصل از آلودگی هوا، آلودگی صدا، آلودگی فضا، آلودگی ترافیکی، اتلاف انرژی، هدر رفت زمان، افزایش حوادث        و شهری و در نهایت؛ منجر به بر هم خوردن تعادل در ارائه امکانات شهری، رفاهی، اداری، درمانی، آموزشی و…، به شهروندان میشود.

 شهر هوشمند در دسترس با بهره گیری از تکنولوژی پاسخ سریع (Quick Response) و ظرفیت اینترنت، به دنبال ایجاد شکل جدیدی از زندگی و حیات شهری است که             2 ویژگی شاخص در آن، در حال نهادینه شدن است.                                                                                                                                                                           

  • در شهر هوشمند در دسترس، اکثر اجسام (اشیاء موجود در شهر) و اکثر اشخاص (حقیقی یا حقوقی) دارای یک شناسه رمزنگاری شده از نوع کیوآرکد شفاف (IPSP) است تا اطلاعات کاربردیِ به روز و کارآمد، در هر زمان (24 ساعت روز از ایام 7 روز هفته) و در هر مکان، در دسترس هر شهروندان قرار بگیرد.
  • شهر هوشمند در دسترس، ارتباط و تعامل شهروندان با یکدیگر تا حدّ ممکن از راه دور و به شیوه ای سریع شکل میگیرد یعنی شهروندان مرسوم، در حال تبدیل شدن به شهروندان الکترونیکی هستند که فرهنگ ارتباطی بین آنها، فرهنگ ارتباط مخابراتی سبز از نوع موبایل با موبایل (M2M) و یا اشیاء با موبایل (T2M) بوده است و برای برقراری ارتباط با یکدیگر تصویر رمزنگاری شده ی همدیگر را از راه دور یا نزدیک اسکن کنند و با همدیگر به تعامل مجازی میپردازند.

دریک شهر هوشمند در دسترس که اکثر اشخاص حقیقی یا حقوقی و یا بخش قابل توجهی از عناصر محیطی آن دارای کیوآرکد تصویری است، مردم میتوانند ” آگاهانه تر، علاقمندانه تر و هوشمندانه تر” از ظرفیّت فناوری اطلاعات و ارتباطات برای بهبود نحوه زندگی و کسب و کار خود بهره ببرند.

کیفیّت تبادل اطلاعات میان بازیگران اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، هنری، گردشگری، سلامت و… با مردم، در جهت معرفی و عرضه بهتر خدمات، ایجاد قابلیّت سفارش، خرید یا فروش کالا از روی محصول یا بسته بندی آن، اطلاع از برترین عرضه کنندگان خدمات در شهر، بهترین اماکن تفریحی و سایر بهترین ها، به همراه کاهش زمان تلف شده در ترافیک، کاهش آلودگی محیط زیست، صرفه جویی در مصرف انواع انرژی و…، همگی از جمله قابلیّت ها و ویژگی های بارز اقتصادی – اجتماعی شهر هوشمند در دسترس است.

نمونه های اجرا شده شهر هوشمند در دسترس:

اماکن متبرکه

آستان مقدس حضرت معصومه (س)
آی دی شو آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س)
 یک قدم تا تبدیل شدن به یک شهروند الکترونیک حقیقی یا حقوقی
ترکیب شهر هوشمند با کسب و کار شما میتواند ارتباط گیری مخاطب با شمارا آسان تر کند، مخاطب های هدفمند بیشتری به سمت کسب و کار شما سرازیر شود.

برای ارائه سفارش رمزنگاری لوگو یا چهره خود، و دریافت هدیه ارتباطی آیدی شو از کانون تبلیغاتی آباد لطفا  بر روی کلمه اینجا کلیک کنید.