عکاسی صنعتی کانون آباد

عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی محصولات

امروزه برای موفقیت در کسب و کار باید از جلوه های بصری در فضای مجازی و حقیقی استفاده کرد. هدف از عکاسی صنعتی معرفی و تبلیغ محصول یا خدمات برند بوده و این نوع عکاسی باید توجه مخاطب را به خود جلب کند. آژانس تبلیغاتی آباد به اهمیت عکاسی صنعتی برای برند پی برده و خدمات مختلفی را در این زمینه ارائه می دهد.

عکاسی صنعتی راه حلِ حرف های ناگفته کسب و کارهای مدرن است. حتما تا بحال برایتان پیش آمده که یک عکس روی بیلبورد تبلیغاتی توجه تان را جلب و ذهن تان را مشغول کرده یا یک عکس در اینستاگرام آنقدر برایتان جذاب بوده که آن را به اشتراک می گذارید. یک عکس اگر حرفه ای باشد با مخاطب خود حرف می زند، بخصوص اگر عکاسی پرتره باشد.

شما با اجرای عکس صنعتی و تبلیغی پیام برند را در قالب تصویر به مخاطب القا کرده و در حافظه تصویری او بر جای می گذارید. عکاسی صنعتی آنقدر اهمیت دارد که یکی از لوازم اصلی برندینگ به حساب می آید.

در عکاسی حرفه ای یک مرحله به خلق ایده اختصاص دارد و فقط به گرفتن عکس از سوژه محدود نمی شود. گاهی تأثیر یک عکس تبلیغی از میلیاردها تومان بیلبورد با هزینه بالا گویاتر است.

تبلیغات آباد

اگر عکاسی صنعتی توسط آباد انجام بشود، این مزایا و خدمات را به دنبال دارد: 

تبلیغات آباد

ما را در اینستاگرام دنبال کنید:

عکاسی تبلیغاتی چیست

عکاسی تبلیغاتی یکی از انواع عکاسی می‌باشد که با هدف تبلیغات گرفته می‌شود و هدف اصلی در آن ایجاد تصاویری است تا بتواند خدمات و محصولات یک برند را به طور کامل به مخاطبین معرفی کند. عکاسی تبلیغاتی علاوه بر دانش فنی به ذوق و سلیقه و خلاقیت احتیاج دارد و در ابتدا یک عکاس تبلیغاتی بایستی ماهیت برند مورد نظر را درک کند تا بتواند تصاویری خلق کند که علاوه بر اینکه بتواند در ذهن مخاطبان جای بگیرد، هویت برند را هم به آنها منتقل کند.

 عکاسی تبلیغاتی همانطور که از اسم آن مشخص است، به منظور تبلیغات تجاری  گرفته و استفاده می‌شود و از آن‌ها در تلویزیون، سایت، بیلبورد و استرابوردها، کاتالوگ‌ها و پوسترها استفاده می‌شود. هدف نهایی عکاسی تبلیغاتی جلب توجه مخاطبان و در نهایت افزایش فروش است که در حال حاضر رقابت بین برندهای مختلف افزایش پیدا کرده و عکاسی تبلیغاتی یکی از راه‌هایی است که می‌تواند هر برند را از دیگران متمایز کند و یک ابزار حرفه‌ای و پرنفوذ برای جلب توجه افراد مختلف است.

 عکاسی تبلیغاتی اگر به نحو درستی انجام پذیرد، باعث تاثیرگذاری زیادی در ذهن مخاطبان شده و با توجه به برانگیخته شدن احساسات درونی، توجه آنها به سمت برند جلب خواهد شد. یک عکاس تبلیغاتی باید دارای توانایی‌ها و دانش لازم باشد و آن را با خلاقیت و ذوق خود ادغام کرده تا بتواند ایده‌های ذهنی خود را در مورد هویت برند به تصویر بکشد. یک عکاس تبلیغاتی با استفاده از رنگ در عکس‌های خود همراه با نورپردازی مناسب و ایجاد زوایای دید مناسب می‌تواند علاوه بر نمایش ویژگی‌ها و خواص محصول و یا خدمات، تصاویری جذاب خلق کند.

 عکاسی تبلیغاتی با کمک هنر و ادغام با تجارت به کسب و کارها کمک می‌کند تا تصاویر ویژه‌ای از محصولات و خدمات خود را به مشتریان و مخاطبان ارائه کنند و نقش بسیار مهمی در شناخت یک کسب و کار و جذب مشتری و افزایش فروش خواهد داشت و هر برندی برای رقابت هرچه بهتر به عکاسی تبلیغاتی نیاز مبرم دارد.

نقش عکاسی تبلیغاتی در تبلیغات

عکاسی تبلیغاتی در تبلیغات نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند چرا که مخاطبان و مشتریان ابتدا عکس محصول شما را خریداری می‌کنند و می‌پسندند و سپس به خرید محصول شما روی می‌آورند چرا که تصاویر به کمک حس بصری افراد می‌توانند ارتباط قوی با افراد مختلف برقرار کرده و پیام هر برند و کسب و کار را به مخاطبان منتقل کنند.

 شما با استفاده از ترکیب‌بندی و طراحی مناسب می‌توانید نظر مخاطبان خود را جلب کرده و آنها مجبور به بررسی هرچه بیشتر برند خودتان کنید و با این کار اعتماد مخاطبان را نیز به خود و برندتان جلب کرده و با یک CTA مناسب  می‌توانید آنها را به سوی برند خود راهنمایی کنید. عکاسی تبلیغاتی از ابزارهای قدرتمند ارتباطی در تبلیغات و بازاریابی موثر برند ها محسوب شده و می‌تواند باعث تمایز هر برند نسبت به رقبا شود.

انواع عکاسی تبلیغاتی چیست

عکاسی تبلیغاتی یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در حوزه تبلیغات محسوب شده و دارای انواع مختلفی است که در صنایع و مشاغل مختلف کاربرد داشته که در زیر به بررسی مهمترین آنها می‌پردازیم:

 • عکاسی محصول:

 در این نوع عکاسی تبلیغاتی باید ویژگی‌ها و کیفیت کالا و یا خدمات به تصویر کشیده شده و باید در آن از تجهیزات اصلی عکاسی مانند استودیو، نورپردازی، چیدمان فضای اطراف محصول و … استفاده شود تا بتوان تمام ویژگی‌ها را به نمایش گذاشت و گاهی باید از زوایای مختلف این کار انجام شود تا همه خصوصیات محصولات به نمایش گذاشته شود.

 • عکاسی صنعتی:

 در این نوع عکاسی که بیشتر در مورد ماشین آلات، تجهیزات صنعتی و فضای تولیدی آنها کاربرد دارد و هدف از آن نمایش کارایی قدرت و نمایش خط تولید آنهاست.

 • عکاسی مود :

در این نوع عکاسی هدف نمایش لباس و آرایش افراد و … می باشد که می تواند در ژورنال ها و کاتالوگ ها و تبلیغات محیطی و مجازی و … استفاده شود و هدف نمایش هر چه زیباتر  بودن آنهاست.

 • عکاسی غذا :

یکی از محبوب ترین انواع عکاسی تبلیغاتی، عکاسی غذا است که بیشتر مربوط به رستوران ها، کافه ها، فروشگاه های مواد غذایی می باشد تا بتوانند با ارتباط معناداری مزه و طعم انها را به مخاطبان منتقل کرده و انها حس خوشمزگی را از عکس تبلیغاتی احساس کرده و به سمت خرید آن محصول ترغیب شوند.

 • عکاسی سفر:

هدف از این نوع عکاسی به نمایش گذاشتن مناظر طبیعی، فرهنگ و رسوم اقلیم های مختلف است تا مخاطبان را به سفر به این نقاط ترغیب کند.

 • عکاسی هوایی :

در این نوع عکاسی که بیشتر مربوط به ساختمان سازی و کارخانجات صنعتی و گاهی اوقات نمایش لوکیشن یک پروژه می شود که با استفاده از کوادکوپتر به عکسبرداری هوایی از زوایای بالا پرداخته  شود و هدف نمایش کلی پروژه و نمایش ابهت و بزرگی آن می باشد.

راهنمای خرید دوربین عکاسی مناسب عکاسی تبلیغاتی

در بازار دوربین های زیادی از هر برند های مختلف وجود دارد و انتخاب بهترین گزینه برای عکاسی نیازمند تجربه ی کافی می باشد که فقط با کار کردن با انها  و مشاوره با افراد متخصص در این زمینه امکان پذیر است. علاوه بر نوع دوربین، انتخاب لنز مناسب نز بسیار حائز اهمیت است ک هدر کنار همه ی اینها باید از تخصص لازم در زمینه عکاسی نیز بهره مند باشید که در زیر به چند نکته ی مهم برای انتخاب دوربین عکاسی مناسب برای عکاسی تبلیغاتی اشاره می کنیم:

 1. در ابتدا نیاز خود را بررسی کنید و با توجه به پروژه های و تخصص خود به بررسی نیازمندی های واقعی خود بپردازید که آیا به دوربینی حرفه ای با امکانات بالا و قابل ملاحضه نیاز دارید و یا یک دوربین میان رده هم نیاز شما را رفع می کند؟
 2. امکانات دوربین های مختلف را بررسی کنید و آنها را باهم مقایسه کنید تا بر اساس انتخاب خودتان بر اساس نیاز مندی هایتان و مقایسه دوربین های مختلف به چند دوربین مناسب برسید و در صورت لزوم از متخصصان این کار مشورت بگیرید.
 3. قبل از خرید، از فروشگاه هایی که تجهیزات عکاسی را کرایه می دهند دوربین مد نظرتان را اجاره کنید و اب ان کار کنید تا انرا قبل خرید تست و تجربه کرده باشید.
 4. بعد از مراحل بالا با توجه به بودجه ی خودتان اقدام به خرید کنید و برای تجهیزات جانبی دوربین و لوازم عکاسی مانند کیف دوربین، باطری اضافی، محافظ های لنز مختلف، استند های مختلف و یا تجهیزات فلش و نور هم بودجه در نظر بگیرید.
 5. فقط و فقط از فروشگاه های معتبر خرید کنید و در این مورد تحقیق کنید.

دوربین های زیادی در بازار وجود دارد ولی اگر بخواهیم به چند مورد آن اشاره کنیم میتوانیم موارد زیر را نام ببریم:

 • سونی a7R IV و سونی a7 III
 • پاناسونیک LUMIX G85
 • Canon DSLR EOS 90D
 • نیکون Z6II با فرمت FX
 • Canon EOS 6D Mark II