تولید محتوای متنی کپی رایتینگ در قم سئو محتوایی و محتوای مناسب سئو سایت

کپی رایتینگ یا تولید محتوای متنی سئو

اگر شما هم یک سایت دارید و قصد دارید با تولید محتوای متنی، رتبه سایت خودتان را افزایش بدهید، ما بهترین محتوای غنی شده و بر اساس استانداردهای سئو را برای شما تولید می کنیم.

 ما از بهترین کپی رایتر ها برای تولید محتوا متنی یا کپی رایتینگ استفاده می کنیم..

 

کپی رایتینگ

 در واقع کپی رایتینگ یا Copywriting به معنای نوشتن متونی است که کاربرد تجاری دارد و به وسیله این متون مخاطب و یا دنبال کنندگان آگاهانه اقدام به عملی کنند، که مد نظر شماست. بارها در تبلیغات و یا بیلبوردها و یا متون تبلیغاتی یک جمله‌ای را شنیده‌اید که بر روی شما تاثیرگذار بوده و ذهن شما درگیر آن شده است.

 برای نوشتن متون کپی رایتینگ از جملات و کلماتی استفاده می‌شود که روزانه همه ما از آنها استفاده می‌کنیم ولی بایستی طوری نوشته ‌شود که ذهن افراد درگیر آن شده و ناخودآگاه به سمت برندی که این جمله را بیان کرده معطوف خواهد شد.

 به عنوان مثال به این جمله ی برند رولز رویس دقت کنید: “بلندترین صدایی که با سرعت ۶۰ مایل بر ساعت در رولز رویس خواهید شنید، صدای تیک تیک ساعتتان است” حال که با مفهوم کپی رایتینگ آشنا شدید به تعریف کپی رایتر می‌پردازیم.

کپی رایتر کیست

 به طور خلاصه به فردی که کپی رایتینگ را انجام می‌دهد کپی رایتر و یا Copywriter  گفته می‌شود. 

یک کپی رایتر باید به قواعد نگارشی و مهارت نویسندگی تسلط داشته باشد و علاوه بر آن به سه بخش کپی رایتینگ تسلط و آشنایی کافی داشته باشد که این سه بخش شامل عنوان نویسی، ساده نویسی و اختصاصی نویسی خلاصه می‌شود. 

فرد کپی رایتر علاوه بر موارد بالا باید به اصول بازاریابی و فروش نیز مسلط باشد و بتواند بهترین متن تبلیغاتی را برای هر برندی بنویسد.

 همگی ما این متون تبلیغاتی را در بیلبوردهای سطح شهر روزنامه‌ها، کاتالوگ‌های تبلیغاتی و شبکه‌های اجتماعی مشاهده می‌کنیم و یک کپی رایتر بایستی به شناخت از مخاطبان و توانایی نویسندگی تسلط کافی داشته باشد تا بتواند کار خود را به درستی انجام دهد.

سه بخش مهم برای نوشتن یک متن تبلیغاتی جذاب

برای نوشتن یک متن تبلیغاتی جذاب باید سه بخش مهم نگارشی در آن رعایت شود:

  • عنوان نویسی

عنوان را می‌توان مهم‌ترین بخش یک متن تبلیغاتی دانست و باید بسیار تاثیرگذار باشد  و یک عنوان مناسب یاید مشتری را طوری شگفت زده کرده تا اقدام مورد نظر ما را انجام دهد. گاهی اوقات تعداد افرادی که فقط وقت صرف خواندن عنوان می‌کنند، چندین برابر دیگرانی است که تا انتهای متن را مطالعه می‌کنند

  • ساده نویسی

 با ساده نویسی متن تبلیغاتی و سادگی آن، باعث ایجاد حس اعتماد و صمیمیت خواهید شد و خوانندگان متن تبلیغاتی با نویسنده همراه خواهند شد. 

باید در متن به سادگی به دغدغه‌ها اشاره شود تا مخاطب به راحتی با آن ارتباط برقرار کند

  • اختصاصی نویسی

 متن تبلیغاتی باید برای یک نفر خاص نوشته شود تا افراد زیادی بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند و اگر به صورت کلی نوشته شود ممکن است افراد به این فکر بیفتند که این متن توسط یک ربات نوشته شده است.

مثلاً به جای اینکه متن تبلیغاتی که ” کارشناسان ما در تولید این محصول دانش روز دنیا را به کار برده‌اند”  بنویسیم که ” حتی شما بدون داشتن هیچ دانشی توانایی استفاده از این محصول را دارید،

چرا که دانش روز دنیا در آن به کار برده شده است” شاید خیلی از افراد با متن تبلیغاتی ارتباط بهتری برقرار کرده و اقدام به خرید و یا تحقیق در مورد محصول مورد نظر کنند.

مهارت و ویژگی‌های یک کپی رایتر حرفه‌ای

علاوه بر 3 موردی که در بالا ذکر شد یک کپی رایتر باید در تدوین متن تبلیغاتی رعایت کند، یک سری مهارت و ویژگی‌ها نیز باید از خصوصیات یک کپی رایتر موفق باشد که در زیر به آن اشاره می‌کنیم:

  • شناخت مخاطب

 اول از همه یک کپی رایتر باید بداند برای چه کسانی می‌نویسد و علایق آنها چیست؟ چه رفتارهایی دارند و چه احساساتی دارند؟ اینکه مصرف کنندگان این محصول زن هستند و یا مرد و یا چه در در چه رده سنی هستند؟

  • تسلط بر نویسندگی

 یک کپی رایتر باید دارای قدرت نویسندگی بالایی باشد و با مطالعه بتواند یک تصویر ذهنی مناسب  را در ذهن افراد ایجاد کند. شعارهای تبلیغاتی که سال‌ها در ذهن‌ها ماندگارند توسط کپی رایترهای حرفه‌ای نوشته شده‌اند.

  • جمع آوری اطلاعات لازم در مورد محصول یا خدمات مربوطه

 یک کپی رایتر قبل از هر اقدامی باید به مطالعه و تحقیق در مورد محصول و یا خدمات مربوطه پرداخته و علاوه بر آن قوه تخیل و تجسم خوبی هم داشته باشد تا بتواند در حوزه کاری هر برند با توانایی بالا اقدام به نویسندگی متون تبلیغاتی کند و متونی را ثبت کند که ذهن افراد با آن درگیر شود.

اهمیت کپی رایتینگ برای کسب و کارهای اینترنتی

 امروز ه تمامی کسب و کارها به این نتیجه رسیده‌اند که علاوه بر کیفیت خدمات و محصولات باید بحث بازاریابی و تبلیغات را برای فروش محصولات خود امری جدی و اجتناب ناپذیر بدانند و به آن روی بیاورند تا فروش خود را افزایش دهند. 

یکی از اجزای بازاریابی و تبلیغات را می‌توان به کپی رایتینگ اختصاص داد که در بیلبوردها، استرا بردها و بروشورها و کاتالوگ‌های تبلیغاتی بسیار کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 به عنوان مثال شرکت اپل یک سوم فروش هندزفری‌های دنیا را به خود اختصاص داده که این امر جز با برندینگ و بازاریابی این شرکت امکان‌پذیر نبوده و خیلی از افراد به دلیل اعتمادی که به این برند پیدا کرده‌اند، هندزفری‌های اپل را در صدر انتخاب های خودشان قرار داده اند.

تفاوت کپی رایتینگ با کانتنت مارکتینگ چیست؟

 کانتنت مارکتینگ یا بازاریابی محتوا در واقع به تولید محتوای متنی به منظور جلب رضایت و نظر مخاطبان گفته می شود و بیشتر در سایت‌ها و بسترهای دیجیتال کاربرد دارد تا به وسیله آن مخاطبان تبدیل به مشتری و سپس خریدار شوند و مطالبی که شما در سایت‌ها مشاهده می‌کنید، همگی جز کانتنت مارکتینگ دسته‌بندی می‌شوند.

 اما کپی رایتینگ روشی است که با تدوین متون بازاریابی باعث جلب نظر افراد مختلف شده تا همگی نگاه ویژه‌ای به سمت برند مورد نظر داشته باشند و از آن در بیلبوردها، تبلیغات محیطی، بروشورها و کاتالوگ‌ها استفاده می‌شود.

 در واقع ما با استفاده از بازاریابی محتوا مخاطبان را به مشتری و سپس به خریداران تبدیل می‌کنیم و در این مسیر از کپی رایتینگ استفاده می‌کنیم تا اقدامات مورد نظر ما را انجام دهند.

مهمترین اصول کپی رایتینگ

بعد از شاخت کلی در مورد کپی رایتینگ، اکنون باید به بررسی مهمترین اصول آن بپردازیم چرا که کپی رایتینگ کار ساده ای نیست و علاوه بر مهارت های لازم، یک سری اصول نیز در تدوین آن باید رعایت شود و بدون ا«ها نمیتوان یک متن تبلیغاتی جذاب را خلق کرد.

  • شناخت کافی از محصول

قبل از هر کاری باید به بررسی ویژگی ها و شناخت کامل محصول و یا خدمات پرداخته شود به طوری که از کارشناسان اصلی آن محصولات اطلاعات کمتری نداشته باشید تا بتوانید متن تبلیغاتی جذابی در خور آن محصول بیافرینید و از خلاقیت و دانش خود در کنار شناخت محصول برای این کار استفاده کنید.

  • شناخت کامل از مخاطبان و مصرف کنندگان محصول یا خدمات

شناخت پرسونای برند از دیگر اصاول کپی رایتینگ است که هر نوسنده ای باید به آن ها را بداند. 

یعنی اینکه یک کپی رایتر باید به تمامی ویژگی ها و خصوصیات مخاطبین خود اشراف داشته باشد که از جمله این ویژگی ها میتوان به سن مخاطبین، جنسیت آنها، شغل، محدوده جغرافیایی زندگی، علایق و تحساسات و خواسته های آنها اشاره کرد.

 حال با شناخت محصول و پرسونای مشتریان و مخاطبان می توان به کمک تخصص نویسندگی لازم، به خلق یک شعار تبلیغاتی حرفه ای اطمینان داشت.

  • عناوین جذاب

عنوان در واقع همانند قلاب ماهیگیری است و افراد با مشاهده عناوین جذاب اقدام به مطالعه متن تبلیغاتی می کنند. عناوین جذاب یک متن تبلیغاتی باید ساده، شفاف و بدون اغراق باشند تا مخاطب بتواند یا آن ارتباط برقرار کند.

  • تخصصی ننویسید و ساده نویسی کنید

از دیگر ویژگی ها و اصول کپی رایتینگ ساده نویسی است چرا که بیشتر اوقات مخاطبین با برخورد به کلمات تخصصی و غیر قابل فهم دست از مطالعه متن تبلیغاتی برداشته و به دنبال محتواهای دیگر خواهند رفت. از این رو سعی کنید در تدوین متن تبلیغاتی از کلمات ساده و عامیانه و تاثیرگذار استفاده کنید.

طرح 500 میلیون اعتبار تبلیغاتی آباد را از دست ندهید چون لازمهئ تحول کسب وکار شماست.