طراحی لوگو در قم

طراحی لوگو

طراحی لوگو به عنوان اولین ویژگی یک برند تلقی می شود. اگر شما برای کسب و کار خود یک لوگو، نشان یا آرام نداشته باشید، در ذهن مشتریان خود هم جایگاهی نخواهید داشت.

ما از بهترین طراحان لوگو در استان قم برای طراحی استفاده می کنیم که بسیاری از برندها، شرکت ها، کارخانه ها و صنایع مختلف برای طراحی لوگو اختصاصی خود از خدمات ما بهره مند می شوند.

اگر شما هم قصد دارید تا برای برند خود، لوگو طراحی کنید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

لوگو چیست

لوگو هویت گرافیکی و نماد یک شرکت یا یک سازمان می‌باشد که ترکیبی از متن، نشانه و تصویر است و می تواند معرف  کسب و کار افراد و شرکت‌ها باشد. شرکت‌ها می‌توانند با استفاده از لوگو افراد را با خدماتی که ارائه می‌دهند و یا نوع محصولاتشان آشنا کنند و می توان گفت لوگو یکی از مهم‌ترین بخش‌های هویت بصری یک برند می‌باشد که در صورت طراحی زیبا و حرفه‌ای می‌تواند در ذهن مخاطبین ماندگار شود.

 طراحی لوگو بایستی خلاقانه، جذاب و با کیفیت انجام شود تا بتواند اثربخشی لازم را روی مخاطبین داشته باشد. لوگو را می‌توان برای شرکت‌ها، سازمان‌ها، کارخانه‌ها و صنایع مختلف و همچنین یک شخص حقیقی طراحی نمود. در واقع لوگو اولین راه آشنایی مخاطبین با کسب و کار شما می تواند باشد و یک لوگوی جذاب و زیبا قادر است نظر افراد را به سمت شما جلب کند و در نشان دادن حرفه‌ای بودن شما و شغلتان و همچنین به رسمیت شناخته شدن برند شما تاثیر فراوانی داشته باشد. شما می توانید با طراحی یک لوگوی زیبا و حرفه‌ای برند خودتان را به مخاطبین معرفی کنید و در ذهن آنها ماندگار شوید.

طراحی لوگو داروخانه دکتر پیر صالحی | طراحی لوگو در قم
طراحی لوگو سیباما | طراحی لوگو در قم
طراحی لوگو کشت و صنعت راک | طراحی لوگو در قم

لوگو چه کاربردی دارد؟

می‌توان گفت در شغل و حرفه‌ای که دارید، اولین و مهم‌ترین راه برای شناخته شدن در میان مخاطبین لوگوی شما می‌باشد که از این رو طراحی لوگو اهمیت زیادی پیدا می‌کند. با استفاده از لوگو می‌توانید به برند خود هویت ببخشید و همچنین خودتان را از رقبایتان متمایز کنید و در عرصه ی رقابت از آنان پیشی بگیرید. در واقع لوگو اولین نمادی می‌باشد که افراد در ابتدای امر می توانند با دیدن آن با شما و کسب و کارتان ارتباط برقرار کنند و ترغیب شوند که بیشتر با شما و حرفه‌ای که دارید آشنا شوند.

 از این رو طراحی یک لوگوی مناسب می‌تواند تاثیر فراوانی در موفقیت شما در کسب و کارتان داشته باشد و همچنین لوگو می‌تواند نقش مهمی را در برندسازی کسب و کارتان، ایفا کند.  بنابراین می توان با طراحی یک لوگوی خاص و جذاب  یک حس خوبی را برای مخاطبین خودتان ایجاد کنید و باعث بالا رفتن محبوبیت خود و افزایش اعتماد مشتریان شوید و شما اولین انتخاب آنها برای خرید محصولات و یا استفاده از خدماتی که ارائه می دهید باشید. یک لوگوی حرفه ای می تواند شما را در مسیر موفقیت شغلیتان پیش برده و شما اولین انتخاب آنها برای خرید محصولات و یا استفاده از خدماتی که ارائه می‌دهید، باشید.

طراحی لوگو ادبک | طراحی لوگو در قم
طراحی لوگو تنو | طراحی لوگو در قم
طراحی لوگو کلبه هنر | طراحی لوگو در قم

طراحی لوگو

طراحی لوگو بایستی به گونه‌ای باشد که شما را از رقبایتان متمایز کرده و شما را از آنها پیش اندازد و همچنین قدرت نفوذ پذیری در افراد را داشته باشد و بتواند یک نماد جذاب و به یاد ماندنی از شما و حرفه‌ای که دارید را در ذهن مخاطبین بسازد. در دنیای امروز که عرصه ی رقابت و تجارت می‌باشد، بایستی شما از تمامی ابزارهای تبلیغاتی به شکل موثری استفاده کنید تا بتوانید به موفقیت دست پیدا کنید و در این عرصه از رقبا عقب نمانید که طراحی لوگو نیز از اولین و مهم‌ترین بخش تبلیغات و هویت بصری برند شما می‌باشد. از این رو بهتر است زمان و هزینه ی کافی را به منظور طراحی لوگوی خودتان در نظر بگیرید. طراحی لوگو بایستی خلاقانه، به یاد ماندنی، جذاب و متناسب با اهداف و خدمات شرکت یا سازمان باشد تا بتواند اثربخشی لازم را داشته باشد و شما را در رسیدن به اهدافی که دارید یاری کند. یک لوگوی خوب می‌تواند شما را به جایگاهی که در حرفه ی خودتان مدنظرتان است برساند و در جذب افراد و افزایش مشتریان نقش بسزایی داشته باشد.

مراحل طراحی حرفه ای لوگو

در ادامه قصد داریم مراحل طراحی حرفه‌ای لوگو را برای شما بیان کنیم:

 • مرحله اول جمع آوری اطلاعات مورد نیاز و صحبت با مشتری می‌باشد

در این مرحله طراح با اهداف کسب و کار و نوع خدماتی که ارائه می‌دهند و همچنین سلیقه مشتریان آشنا می‌شود.

 • مرحله دوم ایده گرفتن با توجه به صحبت‌های اولیه

 برای طراحی لوگو در این مرحله طراح با استفاده از اطلاعاتی که جمع آوری کرده و پس از آشنا شدن با کسب و کار و اهداف مخاطبین شروع به ایده پردازی می‌کند. در این مرحله طراح با استفاده از رنگ‌ها و فونت‌ها و اشکالی که در ذهن دارد شروع به طراحی اولیه می‌کند.

 • طراحی اتود اولیه با کمک گرفتن از مراحل ۱ و ۲

این مرحله یکی از مهم‌ترین مراحل طراحی حرفه‌ای لوگو می‌باشد و بایستی طراحان زمان و توجه کافی را برای آن به کار ببرد. در این مرحله با توجه به ایده‌ها و اطلاعاتی که در ذهن طراحان شکل گرفته آنها  ایده‌ها را روی کاغذ پیاده می‌کنند.

 • طراحی لوگو به کمک نرم‌افزارهای طراحی

 در این مرحله طراح اتود اولیه خود را به کمک نرم‌افزارهای طراحی که بهتر است از نرم‌افزارهای حرفه‌ای و با امکانات بالا استفاده شود تا بتوانید لوگوی مورد نظرتان را با کمک رنگ‌ها و فونت‌ها و اشکال طراحی کنید.

طراحی لوگو دکوراسیون آرازین | طراحی لوگو در قم
طراحی لوگو طبیعت سازان | طراحی لوگو در قم
طراحی لوگو آژانس تبلیغاتی راینو | طراحی لوگو در قم

قیمت طراحی لوگو

عوامل مختلفی در قیمت طراحی لوگو تاثیرگذار هستند و هزینه کردن برای طراحی لوگو به جهت اهمیت بالایی که در معرفی و شناخته شدن شما و کسب و کارتان دارد حائز اهمیت می‌باشد و در کوتاه مدت هزینه آن به واسطه مزایای فراوانی که دارد، بازگردانده خواهد شد. قیمت طراحی لوگو بستگی به طراح و یا شرکت تبلیغاتی مورد نظر و سطح مهارت و حرفه‌ای بودن آنان دارد و همچنین انتظارات و سلایقی که مشتریان از طراحی لوگو دارند.

قطعاً اگر طراحی لوگوی خود را به یک طراح یا یک شرکت حرفه‌ای و متخصص بسپارید، بایستی هزینه بیشتری پرداخت کنید و اگر قصد دارید با به کارگیری لوگو به جذب افراد و شناخته شدن و همچنین رشد در مسیر شغلی خود برسید، پس زمان و هزینه کافی را بدین منظور در نظر بگیرید چرا که این هزینه کردن همانند یک سرمایه‌گذاری برای شما محسوب می‌شود و می توانید بازخورد اثر آن را بر روی کسب و کار و حرفه خود ببینید. اگر طراحی لوگوی جذاب خاص و با کیفیت مد نظرتان است طبیعتاً بایستی هزینه بیشتری پرداخت کنید چرا که برای طراحی یک لوگوی حرفه‌ای طراحان بایستی زمان و انرژی بیشتری را صرف کنند.

انواع لوگو

لوگوها بایستی در راستای شناخته شدن و جذب افراد برای یک برند و یا کسب و کار شرکت‌ها طراحی شوند و بتوانند ارتباط لازم و موثر بین مخاطبین و صاحبین کسب و کار ایجاد کنند. آشنایی با انواع لوگوها هم برای طراحان و هم برای صاحبین مشاغل بسیار حائز اهمیت می‌باشد و از انواع لوگوها می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • لوگوی نوشتاری یا تایپوگرافی
 • لوگوی تصویری
 • لوگوی ترکیبی
 • لوگوی مینیمال
 • لوگوی انتزاعی
 • لوگوی سه بعدی
 • لوگوموشن
 • مونوگرام

 که در میان آنها لوگوی نوشتاری و تصویری و ترکیبی از رایج‌ترین و پرکاربردترین لوگوها در میان انواع آنها می‌باشد طراحان که طراحان از آنها بیشتر بهره می‌گیرند. در طراحی لوگوی نوشتاری طراحان با استفاده از نام کامل برند لوگوی آن را طراحی می‌کنند که این سبک از رایج‌ترین و محبوب‌ترین طرح‌ها می باشد.

لوگوی تصویری یکی از مواردی می‌باشد که به تخصص مهارت و خلاقیت بالایی برای طراحی نیاز دارد و طراح بایستی به درستی بتواند ارتباط لازم بین تصویر لوگو و اهداف و خدمات یک شرکت یا سازمان برقرار کند.

در لوگوی ترکیبی طراحان با استفاده از نام و برند شرکت‌ها و یک تصویر خاص و ترکیب آنها با یکدیگر طراحی لوگو را انجام می‌دهند و لوگوی ترکیبی نیز از رایج‌ترین و محبوب‌ترین لوگوها در میان انواع آن می‌باشد.

چرا انتخاب فونت دارای اهمیت بالایی در لوگو است؟

در طراحی لوگو انتخاب فونت از مهم‌ترین بخش‌های آن می‌باشد چرا که لوگو و فونت‌های آن اولین هویت بصری یک برند می‌باشد که مخاطبین در ابتدا با آن روبرو می‌شوند و بایستی تاثیرگذاری لازم را همان ابتدای امر روی مخاطبین بگذارد و ذهن مخاطب را درگیر برند مورد نظر کند. چرا که این تصویرسازی می‌تواند در روند موفقیت و آینده شغلی شما بسیار موثر و نتیجه بخش باشد. انتخاب یک فونت اشتباه و نامناسب می‌تواند نتیجه عکس بر روی کسب و کار شما داشته باشد و باید بتواند به درستی پیام و ارزش برند شما را به مخاطبین برساند و خوانایی خوبی داشته باشد که این فونت‌ها می‌توانند جذابیت زیبایی و صدای برند شما باشند.

 طراحان می‌توانند با انتخاب یک فونت مناسب زیبا و خوانا در هرچه بهتر و بیشتر شناخته شدن ارزش‌ها و کسب و کار برند شما کمک کنند و در واقع فونت‌ها ابزارهایی هستند برای انتقال اطلاعات و اهداف برند شما و از همین رو طراحان بایستی زمان و دقت کافی را به منظور انتخاب فونت مناسب اختصاص دهند تا بتوانند یک لوگوی اثربخش و جذاب طراحی کنند.