شهر هوشمند در دسترس

شهر هوشمند در دسترس چیستی؟ روند رو به رشد میل به شهرنشینی و مشکلات ناشی از این پدیده که شامل: 1- تراکم جمعیت های بزرگ شهری و تفاوت آمار آنها در ایام شب و روز 2- ازدحام حاصل از حرکت جمعیت در مبادی شهری و یا ازدحام در مراکز فروش، مراکز اداری، مراکز رفاهی و… می شود، باعث گسترش انواع آسیب های جسمی و روانی حاصل از آلودگی هوا، آلودگی صدا، آلودگی فضا، آلودگی ترافیکی، اتلاف انرژی، هدر رفت زمان، افزایش حوادث و سوانح شهری و در نهایت؛ منجر به بر هم خوردن تعادل در ارائه امکانات شهری، رفاهی، اداری، درمانی، آموزشی و…، به شهروندان می شود. شهر هوشمند در دسترس با بهره گیری از تکنولوژی پاسخ سریع (Quick Response) و ظرفیت اینترنت، به دنبال ایجاد شکل جدیدی از زندگی و حیات شهری است که 2 ویژگی شاخص در آن، در حال نهادینه شدن است
  • در شهر هوشمند در دسترس، اکثر اجسام (اشیاء موجود در شهر) و اکثر اشخاص (حقیقی یا حقوقی) دارای یک شناسه رمزنگاری شده از نوع کیوآرکد شفاف (IPSP) است تا اطلاعات کاربردیِ به روز و کارآمد، در هر زمان (24 ساعت از ایام 7 روز هفته) و در هر مکان، در دسترس هر شهروند قرار گیرد!
  • در شهر هوشمند در دسترس، ارتباط و تعامل شهروندان با یکدیگر تا حدّ ممکن از راه دور و به شیوه ای سریع شکل می گیرد! بعبارتی شهروندان مرسوم، در حال تبدیل شدن به شهروندان الکترونیکی ایی هستند که فرهنگ ارتباطی رایج بین آنها، فرهنگ ارتباط مخابراتی سبز از نوع موبایل با موبایل (M2M) و یا اشیاء با موبایل (T2M) بوده و برای برقراری ارتباط با یکدیگر تصویر رمزنگاری شده ی همدیگر را از راه دور یا نزدیک اسکن نموده و با همدیگر به تعامل مجازی می پردازند.
چرایی؟ در یک شهر هوشمند در دسترس که اکثر اشخاص حقیقی یا حقوقی و یا بخش قابل توجهی از عناصر محیطی آن دارای کیوآرکد تصویری است، مردم می توانند ” آگاهانه تر، علاقمندانه تر و هوشمندانه تر” از ظرفیّت فناوری اطلاعات و ارتباطات برای بهبود نحوه زندگی و کسب و کار خود بهره ببرند. کیفیّت تبادل اطلاعات میان بازیگران اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی، هنری، گردشگری، سلامت و… با مردم، در جهت معرفی و عرضه بهتر خدمات، ایجاد قابلیّت سفارش، خرید یا فروش کالا از روی محصول یا بسته بندی آن، اطلاع از برترین عرضه کنندگان خدمات در شهر، بهترین اماکن تفریحی و سایر بهترین ها، بانضمام کاهش زمان تلف شده در ترافیک، کاهش آلودگی محیط زیست، صرفه جویی در مصرف انواع انرژی و…، همگی از جمله قابلیّت ها و ویژگی های بارز اقتصادی – اجتماعی شهر هوشمند در دسترس است. نمونه های اجرا شده اماکن متبرکه  
آستان مقدس حضرت معصومه (س)
آی دی شو آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س)
  چگونگی؟  یک قدم تا تبدیل شدن به یک شهروند الکترونیک حقیقی یا حقوقی! برای ارائه سفارش رمزنگاری لوگو یا چهره خود، و دریافت هدیه ارتباطی آیدی شو از کانون تبلیغاتی آباد لطفا اینجا کلیک یا تاچ کنید.
Verified by MonsterInsights