طراحی کاتالوگ در قم و چاپ

طراحی کاتالوگ

هیچ فروشگاه و مغازه ای را پیدا نمی کنید که نیاز به کاتالوگ نداشته باشد. طراحی کاتالوگ به صورت تخصصی انجام می شود و با طراحی کارهای گرافیکی متفاوت است.

ما در کانون تبلیغاتی آباد، به صورت تخصصی و با توجه به ماهیت برند شما، طراحی کاتالوگ تخصصی شما و شرکت شما را انجام می دهیم.

طراحی کاتالوگ

استفاده از کاتالوگ از سالیان دور رایج بوده و در حال حاضر نیز کاربرد فراوانی دارد کاتالوگ‌ها را می‌توان از نظر کاربرد آنها به دو دسته تقسیم بندی کرد:

  • کاتالوگ صنعتی
  • کاتالوگ تبلیغاتی

 کاتالوگ‌های تبلیغاتی یکی از ابزارهای هویت بصری برند می‌باشد که صاحبین کسب و کار با استفاده از آن می‌توانند به معرفی برند، محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهند، بپردازند. در واقع کاتالوگ‌ها دفترچه‌هایی هستند که شامل محصولات و خدمات همراه با عکس و توضیحاتی در مورد آن محصول می‌باشند که از این طریق صاحبین کسب و کار می‌توانند مشتریان و مخاطبین خود را با محصولات و جزئیات آنها و همچنین خدماتی که ارائه می‌دهند آشنا کنند و مخاطبین نیز با مطالعه ی کاتالوگ می‌توانند با انواع محصولات و کاربرد آنها آشنا شده و هر کدام را که مطابق نیاز و خواسته ی آنها می‌باشد را انتخاب و خریداری کنند.

 صاحبین کسب و کار می‌توانند با طراحی یک کاتالوگ مناسب و کاربردی این امکان را برای مشتریان فراهم کنند تا آنها با صرف زمان کمی، راحت‌تر و سریع‌تر محصول یا خدمات مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری کنند هر چقدر کاتالوگ جامع‌تر و کامل‌تر طراحی شده باشد این امکان را برای مشتریان فراهم می کند تا آنها تصمیم بهتری برای انتخاب خود داشته باشند طراحان برای طراحی کاتالوگ بایستی از عکس‌های با کیفیت و مناسب و همچنین توضیحات و مطالب مفید و کاربردی استفاده کنند تا در نهایت یک کاتالوگ با کیفیت و کاربردی در اختیار مخاطبین قرار بگیرد شما می‌توانید با طراحی یک کاتالوگ حرفه‌ای و جذاب، خود را از رقبایتان متمایز کنید و جایگاه ویژه‌ای را بین مخاطبین خود پیدا کنید

چه عواملی در طراحی یک کاتالوگ تبلیغاتی موثر است؟

در طراحی یک کاتالوگ تبلیغاتی با کیفیت و مناسب عواملی تعیین کننده هستند که در ادامه قصد داریم به بیان آنها بپردازیم. همانطور که گفته شد کاتالوگ‌ها یکی از ابزارهای تبلیغاتی مهم و موثر هستند که می‌توانند سبب رونق کسب و کار شما شوند عواملی که در طراحی کاتالوگ بایستی به آنها توجه کرد عبارتند از :

  • توجه به ابعاد کاتالوگ‌ها

ابعاد کاتالوگ باید به گونه‌ای باشد که دربرگیرنده ی تصاویر و توضیحات به صورت کامل باشد و از طرفی قابل حمل بوده تا مشتریان علاوه بر انتخاب راحت‌تری که دارند بتوانند آن را به راحتی نیز حمل و نقل کنند.

  • استفاده از تصاویر با کیفیت

تصاویر با کیفیت می‌تواند سبب شود یک تصویر خوبی از محصول در ذهن افراد شکل بگیرد و همچنین می تواند بر جذابیت آن بیفزاید و مخاطبین راحت‌تر بتوانند محصول مورد نظر و مناسب خود را انتخاب و خریداری کنند

  • توجه به مخاطبین هدف

کاتالوگ ها می بایست طوری طراحی شوند تا بتوانند تمام نیازهای مخاطبین را جوابگو باشند و بتوانند با آنها ارتباط برقرار کنند

  • انتخاب رنگ‌های مناسب

 برای اینکه کاتالوگ شما جذاب و زیبا باشد و بتواند با مخاطبین ارتباط برقرار کند بایستی از رنگ‌های جذاب و مناسب استفاده کنید که رنگ‌ها بیش از چیزی که تصور کنید می‌توانند بر روی مخاطبین شما تاثیرگذار باشند.

  • انتخاب کاغذ با کیفیت و مناسب

 سعی کنید جنس کاغذ کاتالوگ‌ها را مناسب و با کیفیت انتخاب کنید تا تاثیر خوبی بر روی مخاطبین بگذارد کاتالوگ‌ها به نوعی می‌توانند حرفه‌ای بودن و با کیفیت بودن برند شما را به نمایش بگذارند.

  • انتخاب فونت مناسب

 استفاده از دو یا سه اندازه فونت برای چاپ متن‌ها می‌تواند مناسب باشد عنوان‌ها را با فونت بزرگ‌تر و مطالب دیگر را با فونت کوچکتر و مناسب طراحی و چاپ کنید به گونه‌ای که فونت‌ها با یکدیگر هماهنگ باشند و یک هارمونی بین آنها وجود داشته باشد.

مزایای استفاده از کاتالوگ

همان طور که گفته شد کاتالوگ‌ها یکی از ابزارهای مهم تبلیغاتی می‌باشند که می‌توانند در معرفی برند، محصولات و خدمات شما بسیار تاثیرگذار باشند و شما می‌توانید با طراحی یک کاتالوگ مناسب و حرفه‌ای مشخصات محصولات و خدمات خود را به صورت کامل در اختیار مخاطبین قرار دهید تا آنها بتوانند با در نظر گرفتن کلیه ی جوانب، محصول مورد نیاز خود را انتخاب کنند و یک خرید مطمئن و راحتی را تجربه کنند.

 در این صورت آنها شما را همیشه در خاطر خواهند داشت و هر زمان که به محصولات و خدمات شما نیاز داشته باشند به شما مراجعه خواهند کرد که در اینصورت می توانید شما اولین انتخاب آنها باشید.

 یک کاتالوگ مناسب و جذاب می‌تواند نشان دهنده ی حرفه‌ای بودن شما و برندتان باشد و همچنین می‌تواند سبب افزایش اعتماد و حس وفاداری مشتریان نیز شود. برای طراحی یک کاتالوگ حرفه‌ای و کاربردی می‌بایست از تصاویر با کیفیت، توضیحات کامل و رنگ‌های مناسب استفاده کنید تا اثرگذاری لازم را داشته باشد در این صورت می‌تواند سبب موفقیت شما در کسب و کارتان شود. کاتالوگ یک ابزار تبلیغاتی است که همیشه در دسترس بوده و می‌توانید برای مدتی طولانی از آن استفاده کنید و مخاطبین با داشتن کاتالوگ شما همواره به یاد شما و برندتان خواهند بود و در صورت نیاز به شما مراجعه خواهند کرد و همچنین قابل استفاده برای تمامی افراد و سنین می باشد.

نحوه ی طراحی کاتالوگ

برای اینکه کاتالوگ‌ها اثرگذار باشند و انتظارات صاحبین کسب و کار را برآورده کنند، بایستی توسط طراحان حرفه‌ای و به صورت اصولی و درست طراحی شوند تا شما بتوانید یک کاتالوگ حرفه‌ای و موثر داشته باشید. یکی از نکات مهمی که در طراحی کاتالوگ بایستی در نظر گرفت انتخاب رنگ‌هاست که اگر برند مورد نظر شما دارای یک رنگ خاصی یا دارای پالت رنگ می باشد، بهتر است تم آن رنگ در کاتالوگ رعایت شود.

نکته ی بعدی سایز کاتالوگ می‌باشد در انتخاب سایز کاتالوگ نیز بایستی استانداردهای لازم را در نظر گرفت و سعی کنید در طراحی کاتالوگ ایده و خلاقیت داشته باشید بدین وسیله افراد بیشتر ترغیب می‌شوند تا از محصولات و خدمات شما دیدن کنند و آنها را خریداری کنند و همین امر سبب افزایش فروش و پیشرفت شما خواهد شد که به طور کلی می توان گفت طراحان بایستی از رنگ‌ها، تصویر، فونت و سایز کاتالوگ به نحوی خلاقانه استفاده کنند تا کاتالوگ اثرگذاری لازم را داشته باشد.

 در طراحی کاتالوگ این نکته را باید در نظر گرفت که نام محصول، مشخصات، جزئیات و توضیحات مربوط به آن به درستی و به طور کامل در کاتالوگ‌ها ذکر شود و طراحی کاتالوگ بایستی اصولی و درست انجام شود تا مخاطبین بتوانند یک خرید راحت و مطمئنی داشته باشند و یک خاطره ی خوبی با خرید از شما در ذهن آنها شکل گیرد که همین احساس رضایت مشتریان می‌تواند به افزایش فروش و جذب افراد بیشتر منجر شود.

انواع کاتالوگ

کاتالوگ‌ها را بر حسب موارد مختلفی می‌توان تقسیم بندی نمود که بر اساس نوع کاربری آن به دو دسته کاتالوگ‌های صنعتی و کاتالوگ های تبلیغاتی تقسیم بندی می‌شوند. هدف از طراحی و چاپ کاتالوگ‌های صنعتی جذب سرمایه برای پروژه‌های مختلف می‌باشد که همچنین کارخانه‌ها و شرکت‌های بزرگ به منظور فروش تجهیزات خود نیز از آن استفاده می‌کنند.

 تفاوت کاتالوگ‌های صنعتی با کاتالوگ های تبلیغاتی در این مورد می‌باشد که در کاتالوگ‌های صنعتی به هیچ عنوان نباید افکت و جلوی خاصی مورد استفاده قرار گیرد و نباید جنبه ی تبلیغاتی به خود بگیرند. همچنین از اغراق در آنها نیز بایستی پرهیز شود اما کاتالوگ  های تبلیغاتی همانطور گفته شد یکی از ابزارهای تبلیغات، فروش و جذب افراد می‌باشد که به منظور بالا بردن سطح فروش مورد استفاده قرار می‌گیرد و بایستی طوری طراحی شوند که جذاب باشند و بتوانند افراد را ترغیب کنند که از محصولات و خدمات  شما استفاده کنند .

هدف استفاده از این کاتالوگ‌ها جلب توجه افراد و فروش بیشتر می‌باشد از دیگر انواع کاتالوگ‌ها می‌توان کاتالوگ آموزشی، کاتالوگ طرح‌ها و تخفیف‌ها، کاتالوگ معرفی شرکت‌ها و کاتالوگ فروش را نام برد. شما بایستی با توجه به کسب و کاری که دارید و هدفتان از طراحی کاتالوگ، یکی از انواع آن را انتخاب کنید و در هر کسب و کار و زمینه‌ای که فعالیت دارید، می‌توانید از کاتالوگ‌ها برای رسیدن به اهدافتان بهره بگیرید.

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ‌ها که حاوی تصاویری از محصولات و یا خدمات یک شرکت در کنار ارائه ی توضیحات و اطلاعات مورد نیاز می باشد بایستی جذاب و حرفه ای انجام شود تا افراد برای دیدن آن وقت بگذارند و نظرشان در مورد برند و محصولات یا خدمات شما جلب شود. ضخامت کاغذ یکی  از موارد چاپ کاتالوگ می‌باشد که البته یک امر سلیقه‌ای بوده ولی بهتر است ضخامت مناسبی را برای چاپ انتخاب کنید که کاتالوگ شما زیبایی خود را حفظ کند.

 در انتخاب متن نیز دقت کنید تا بتواند اطلاعات کاملی را درباره ی تصاویر به بیننده منتقل کند و همچنین روان و قابل فهم نیز باشد و سعی کنید جنس کاغذهای کاتالوگ را از نوع مرغوب و با کیفیت انتخاب کنید در غیر این صورت ممکن است نتیجه ی عکس برای شما و کسب و کارتان داشته باشد به طور کلی بایستی گفت انتخاب تصاویر، متن و فونت‌ها، رنگ‌های به کار رفته، جنس کاغذ و ضخامت آن، ابعاد کاتالوگ همگی نکاتی هستند که برای طراحی و چاپ باید به آنها توجه ویژه‌ای نمود تا کاتالوگ چاپ شده، روی مخاطبین شما موثر واقع شود و سبب افزایش فروش و رونق کسب و کار شما شود.

 اگر شما برای شغل و حرفه‌ای که دارید یک کاتالوگ با کیفیت و حرفه‌ای طراحی و چاپ کنید همین امر می‌تواند سبب شود تا افراد یک دید خوبی نسبت به شما و حرفه‌ای که دارید پیدا کنند و همیشه شما را به عنوان یک برند حرفه‌ای و برتر در میان رقبا بپذیرند