طراحی کارت ویزیت قم مرکز طراحی و چاپ کارت ویزیت در قم

کارت ویزیت

کارت ویزیت یا بیزینس کارت یکی از ملزومات هر کسب و کار یا هر شخصی است. در کارت ویزیت شما اطلاعات مورد نیاز جهت ارتباط و حوزه کاری خود را در کنار نام و نام خانوادگی خود معرفی می کنید.

کارت ویزیت بیشتر به صورت ساده مورد استفاده قرار می گیرد که جنس های متفاوتی دارد. کارت ویزیت شامل نام و نام خانوادگی، اطلاعات تماس، آدرس، آدرس سایت و شبکه های اجتماعی است.

کارت ویزیت چیست؟

کارت ویزیت یکی از ابزارهای قدیمی تبلیغات می‌باشد که از گذشته رایج بوده و در حال حاضر نیز کاربرد فراوانی دارد و یک روش آشنایی مخاطبین با برند و حرفه‌ ی شما می‌باشد که می‌تواند دربرگیرنده ی اطلاعاتی مانند شماره تلفن، لوگو، وب سایت، ایمیل و غیره باشد. شما می‌توانید با طراحی و چاپ کارت ویزیت مخاطبین را با حرفه ی خود آشنا کنید و اطلاعات تماس خود را در اختیار آنان قرار دهید از کارت ویزیت می‌توانید در نمایشگاه‌ها، همایش‌ها، کنفرانس‌ها و دیگر رویدادهای مهم و اجتماعی استفاده می‌کنید و بدین وسیله سبب گسترش رابطه ی خود با مخاطبین شوید.

 با داشتن کارت ویزیت می‌توانید اطلاعات خود را به راحتی در اختیار دیگران قرار دهید تا آنها در صورت نیاز به محصولات و خدمات مورد نظر با شما تماس بگیرند. استفاده از کارت ویزیت همچنان یکی از روش‌های بازاریابی و تبلیغاتی مناسب و موثر می‌باشد که می‌تواند سبب توسعه و رونق کسب و کار شما شود و نظر افراد بسیاری را به سمت شما جلب کند. در واقع با داشتن کارت ویزیت می‌توانید هویت برندتان را معرفی کنید و جایگاه خود را در میان مخاطبین پیدا کنید و آن را ارتقا دهید. کارت ویزیت بایستی خلاقانه و با کیفیت طراحی و چاپ شود تا موثر واقع شده و به پیشرفت شما در شغل و حرفه‌ای که دارید کمک کند.

مزایای استفاده از کارت ویزیت در تبلیغات

با داشتن کارت ویزیت می‌توانید علاوه بر هویت بخشیدن به برندتان به معرفی خود و حرفه‌ای که دارید، بپردازید و همچنین راه‌های برقراری ارتباط مخاطبین با شما را در اختیار آنها قرار دهید تا بدین وسیله آنها هر زمان که به محصول یا خدمات خاصی نیاز پیدا کردند، راه‌های تماس با شما را داشته باشند و با شما ارتباط برقرار کنند.

 شما با داشتن کارت ویزیت همیشه در دسترس و در دید مخاطبین قرار می‌گیرید و به نوعی می تواند یادآوری شما و حرفه‌ای که دارید برای مشتریان نیز می‌باشد و سبب شود تا آنها شما را فراموش نکنند کارت ویزیت پرستیژ و کلاس کاری شما را بالا می‌برد و سبب می شود افراد از شما به عنوان یک فرد حرفه‌ای و متخصص یاد کنند.

 با طراحی و چاپ کارت ویزیت شما می‌توانید در وقت خود صرفه‌جویی کنید و اطلاعات تماس و معرفی خودتان را با صرف زمان و هزینه کمی انجام دهید و استفاده از آن یک روش مقرون به صرفه و تاثیرگذاری می‌باشد که شما می‌توانید در تبلیغات و بازاریابی از آن بهره ی کافی را ببرید. کارت ویزیت کوچک و قابل حمل بوده و یک ابزاری است که همیشه در دسترس می باشد و به خاطر حمل آسان می تواند کاربردی و مؤثر واقع شود.

 شما در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنید و هر کسب و کاری که دارید، طراحی و چاپ کارت ویزیت می‌تواند در جذب افراد و افزایش فروش و خدمات شما تاثیر فراوانی داشته باشد و شما را در رسیدن به اهدافتان و چشم‌اندازهایی که در حرفه ی خود دارید یاری کند.

نحوه ی طراحی کارت ویزیت

برای اثرگذاری بیشتر کارت ویزیت بایستی طراحی آن توسط طراحان حرفه‌ای و متخصص انجام شود تا بتواند به رونق کسب و کار صاحبین آن منجر شود. طراحی کارت ویزیت می‌بایست همراه با خلاقیت، کیفیت و جذابیت صورت گیرد تا بتواند نظر افراد را جلب کند. در نحوه ی طراحی کارت ویزیت مواردی را بایستی رعایت کرد تا بتوانید یک کارت ویزیت باکیفیت، جذاب و زیبا داشته باشید:

 • خوانا بودن کارت ویزیت: اندازه فونت‌ها در کارت ویزیت بایستی به گونه‌ای باشد که قابل خواندن، روان و قابل فهم باشد تا مخاطبین با مشکلی برای خواندن آن مواجه نشوند و نباید برای درج جزئیات بیشتر اندازه فونت‌ها را بیش از حد کاهش دهید در غیر این صورت می‌تواند نتیجه ی عکس برای شما داشته باشد.
 • از خلاقیت و ایده‌هایی که در ذهن دارید برای طراحی کارت ویزیت استفاده کنید تا بتوانید خود را از رقبا متمایز کنید و مخاطبین بتوانند خلاقیت و نوآوری را در کار شما ببینند.
 • با کیفیت بودن کارت ویزیت : سعی کنید جنس کارت ویزیت را مرغوب و با کیفیت انتخاب کنید تا مشتریان حرفه‌ای بودن شما را حس کنند.
 • استفاده از افکت و جلوه‌های بصری خاص: سعی کنید در کارت ویزیت از تصاویر جذاب و خاص استفاده کنید در این صورت مخاطبین جذب شما خواهند شد.
 • انتخاب ضخامت مناسب برای چشمگیر شدن کارت ویزیت خود آن را بر روی کاغذهای ضخیم چاپ کنید کارت ویزیت ضخیم می‌تواند تاثیر خوبی روی مخاطبین داشته باشد.
 • درج لوگو در یک سمت کارت ویزیت لوگوی خود را چاپ کنید و سعی کنید در اطراف لوگو متن یا تصویر دیگری وجود نداشته باشد تا بتواند به خوبی خود را نشان دهد.
 • درج اطلاعات تماس: در سمت دیگر کارت ویزیت می توانید اطلاعات تماس مانند شماره تلفن، وب سایت و یا آدرس خود را درج کنید.
 • داشتن طرح ساده ‌: طرح های ساده و زیبا اکثراً جذاب‌تر هستند از شلوغ کردن کارت ویزیت و درج توضیحات یا موارد اضافه خودداری کنید در این صورت شاید نتوانید به نتیجه ی دلخواه خود برسید.

 

قیمت کارت ویزیت

برای قیمت کارت ویزیت نمی‌توان یک قیمت واحد و مشخص را در نظر گرفت چرا که عوامل مختلفی در تعیین قیمت گذاری آن تاثیر دارند که می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. جنس کاغذ در حال حاضر کارت ویزیت‌ها را می‌توان با جنس‌های مختلف طراحی و چاپ کرد مانند کاغذ، شیشه، چوب، مقوا و غیره که هر کدام از این موارد قیمت خاص خود را دارند و بسته به نظر و سلیقه ی مشتری انتخاب می‌شوند.
 2. مهارت و توانایی طراح هر چقدر مهارت و تخصص طراح در این زمینه بیشتر باشد شما بایستی هزینه ی بیشتری را برای طراحی و چاپ کارت ویزیت پرداخت کنید.
 3. زمان مورد نیاز زمان لازم برای طراحی نیز یکی دیگر از عوامل تعیین کننده ی قیمت می‌باشد به طوری که اگر شما در مدت زمان کمتری نیاز به کارت ویزیت داشته باشید، طراح بایستی زحمت و انرژی بیشتری را برای طراحی آن در زمان کم اختصاص دهد که همین امر می‌تواند سبب افزایش قیمت آن شود.
 4. طرح مورد نظر اگر یک طرح خاص و اختصاصی مد نظر شما باشد، طراح بایستی زمان و انرژی بیشتری را برای طراحی آن بگذارد در این صورت می‌بایست هزینه ی بیشتری را پرداخت کنید.
 5. تعداد مورد نیاز هر چقدر تعداد درخواستی شما بیشتر باشد طبیعتاً هزینه بیشتری را باید اختصاص دهید.
 6. سایز کارت ویزیت که اغلب سایز کارت ویزیت ها، در یک اندازه و یک قالب استاندارد چاپ می‌شوند ولی شما اگر سایز بزرگتری مد نظرتان باشد این امر نیز هزینه ی بیشتری را می‌طلبد.

انواع کارت ویزیت

کارت ویزیت‌ها را بر اساس جنس، طرح، پوشش و نوع چاپ آنها می توان به انواع مختلفی تقسیم بندی نمود

 1. کارت ویزیت‌ بر اساس جنس آن :

 کارت ویزیت ها را می توان در جنس های مختلفی مانند مقوا، چوب، شیشه، چرم، فلز، گلاسه و… چاپ کرد که هر کدام دارای قیمت متفاوتی می‌باشند و بسته به سلیقه و بودجه ی مشتریان انتخاب می‌شوند.

 1. کارت ویزیت بر اساس طرح آن:

طرح‌های مختلفی برای طراحی و چاپ کارت ویزیت وجود دارد که می‌توان از آنها استفاده نمود و آنها را خاص‌تر کرد. مانند کارت ویزیت از نوع برجسته که این کارت ویزیت‌ها به دلیل برجستگی خاصی که در سطح خود دارند بسیار چشمگیر و زیبا می‌باشند و یا کارت ویزیت با برش‌های خاص را می توان نام برد که این مدل برای کسانی مناسب می‌باشد که می‌خواهند خود را از رقبایشان متمایز کرده و جایگاه ویژه‌ای در بین مخاطبین خود پیدا کنند. برای داشتن این نوع کارت ویزیت هزینه ی بیشتری را می‌بایست پرداخت کنید. کارت ویزیت ساده یکی دیگر از انواع طرح ها می باشد که می‌تواند تاثیر خود را روی مخاطبین داشته باشد و شما را به هدفتان نزدیک کند لزوماً همیشه استفاده از طرح‌های خاص لازم و ضروری نمی‌باشد.

 1. کارت ویزیت بر اساس پوشش: کارت ویزیت‌ها بر اساس نوع پوششی که دارند عبارتند از کارت ویزیت با پوشش یو وی، پوشش لمینت براق و مات، بدون پوشش، پوشش سلفون و… که هر کدام دارای قیمت متفاوتی می باشند.
 2. کارت ویزیت بر اساس نوع چاپ: براساس نوع چاپ کارت های مختلفی وجود دارد مانند کارت‌های طلاکوب، نقره کوب و … .

چاپ کارت ویزیت

کارت ویزیت یکی از هویت‌های بصری برند شما و یکی از روش‌های بازاریابی و تبلیغاتی می‌باشد که می‌تواند توجه افراد را به سمت شما جلب کند. از همین رو در هر حرفه و شغلی که هستید، برای معرفی خود و دیده شدن می بایست چاپ به کارت ویزیت را در دستور کار خود قرار دهید. همانطور که ذکر شد می‌توانید در جنس‌ها و طرح‌های مختلفی کارت ویزیت خود را چاپ کنید که این یک امر سلیقه‌ای می‌باشد و صاحبین کسب و کار می‌توانند با توجه به بودجه‌ای که در اختیار دارند و همچنین ایده‌ها و سلایقی که در ذهن دارند، جنس و طرح مورد نظر خود را انتخاب کنند تا طراحان یک کارت ویزیت جذاب و با کیفیت برایشان طراحی و چاپ کنند.

 شما می‌توانید چاپ کارت ویزیت را در جنس‌های مختلفی سفارش دهید مانند شیشه، چرم، چوب، پی وی سی، لمینت و… برای اثرگذاری و دیده شدن برندتان می‌بایست چاپ کارت ویزیت خود را به طراحان حرفه‌ای و متخصص بسپارید تا اثر خوبی در معرفی و شناخته شدن برند شما داشته باشد. در غیر این صورت می‌تواند نتیجه ی عکس برای شما در پی داشته باشد و اگر قصد دارید مخاطبین، شما را به عنوان یک فرد حرفه‌ای و متخصص یاد کنند بهتر است تمامی ابزارهای هویت بصری برند خود را که چاپ کارت ویزیت یکی از آنها می‌باشد با کیفیت، جذاب و چشمگیر طراحی و چاپ کنید تا بتوانند افراد بیشتری را به سمت شما جذب کنند و باعث بالا رفتن فروش و رونق کسب و کار شما شوند. هزینه کردن بر روی ابزارهای تبلیغاتی به نوعی می‌تواند سرمایه‌گذاری برای شما و برندتان محسوب شود چرا که در مدت زمان کوتاهی می توانید به نتیجه ی دلخواه خود برسید و تأثیر آن را در رشد شغل و حرفه ی خود ببینید.