طراحی پرچم

طراحی پرچم به صورت رومیزی، تشریفات و ساحلی انجام می شود. پرچم های رومیزی می تواند با برند کسب و کار و لوگوی آن باشد یا اینکه از پرچم کشورهای مختلف استفاده کند. پرچم تشریفات در راهروها و مکان های ورودی و اتاق های جلسات بیشتر استفاده می شود. پرچم ساحلی نیز یک پرچم تبلیغاتی است که در بیشتر در بیرون از فروشگاه ها و مغازه ها جهت معرفی کسب و کار استفاده می شود.

پرچم تبلیغاتی چیست؟

پرچم تبلیغاتی ساخته شده از یک پرچم با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف می‌باشد که دارای یک پایه و میله بوده و با اهداف مختلفی قابل استفاده می باشند. در واقع می‌توان گفت پرچم تبلیغاتی نماد و المان یک شرکت یا سازمان می‌باشد و یکی از هویت‌های بصری برندها می‌باشد و از همین رو برای شرکت‌ها و سازمان‌ها بسیار حائز اهمیت بوده و می‌تواند یکی از راه‌های تبلیغات و معرفی برندها و شرکتها باشد و شما را از رقبایتان متمایز کرده و با استفاده از آن بتوانید جایگاه ویژه‌ای بین مخاطبین خود پیدا کنید.

 امروزه تبلیغات تاثیر فراوانی در معرفی و شناخته شدن کسب و کارها، افزایش فروش و جذب افراد دارند و در حال حاضر روش‌های مختلفی برای تبلیغات وجود دارد که می‌توانید از آنها بهره بگیرید و کسب و کار خود را رونق ببخشید. هزینه کردن بر روی تبلیغات نوعی سرمایه‌گذاری می‌باشد چرا که می‌توانید بازخورد آن را در مدت زمان کوتاهی ببینید و به موفقیت در حرفه و شغل خود برسید.

 پرچم های تبلیغاتی نیز یکی از این ابزارها می باشد که می‌تواند عاملی برای اعتبار بخشیدن به برند و شرکت شما باشد استفاده از پرچم‌های تبلیغاتی رواج بسیاری دارد و برندها و شرکت‌های مختلف برای رونمایی و یا تبلیغات از آن استفاده می‌کنند که دارای انواع مختلفی می‌باشند و قابل استفاده در ادارات، شرکت‌ها، سازمان ها، همایش‌ها، کنفرانس‌ها، تشریفات و دیگر جلسات مهم و رویدادهای اجتماعی می‌باشد که می‌تواند به نوعی نشان دهنده ی حرفه‌ای بودن شما نیز باشد.

انواع پرچم تبلیغاتی

پرچم‌های تبلیغاتی دارای انواع مختلفی می‌باشند که در طرح‌ها، رنگ‌ها و سایزهای متنوعی تولید و عرضه می‌شوند که صاحبین کسب و کار می‌توانند با توجه به هدف و زمینه کاری خودشان آن را سفارش دهند. انواع پرچم‌های تبلیغاتی عبارتند از:

 1. پرچم تبلیغاتی رومیزی: این نوع پرچم از پرکاربردترین و رایج‌ترین پرچم‌های تبلیغاتی می‌باشد. کاربرد این پرچم‌ها در ادارات، شرکت‌ها، سازمان‌ها، سمینارها، کنفرانس‌ها، همایش‌ها و دیگر رویدادهای مهم اجتماعی می‌باشد.
 2. پرچم تبلیغاتی تشریفات: یکی دیگر از انواع پرچم تبلیغاتی پرچم تشریفات می‌باشد که در مراسم‌هایی مانند همایش‌ها، سمینارها، جلسات بین‌المللی و مراسمات مهم کاربرد فراوانی دارد. این پرچم دارای یک پایه و یک میله به همراه پرچم بوده که می‌تواند نشان دهنده ی پرچم یک کشور و یا لوگوی یک شرکت یا سازمان باشد.
 3. پرچم تبلیغاتی دستی: پرچم دستی پرچم‌های کوچکی هستند که اکثراً در ورزشگاه‌ها، مراسم‌های راهپیمایی و… قابل استفاده می‌باشند. این پرچم‌ها دارای یک میله ی چوبی کوچک به همراه پرچم هستند که در دست افراد قابل مشاهده می‌باشد.
 4. پرچم اهتزاز: این پرچم‌ها اکثراً در فضاهای باز و از سوی شهرداری‌ها استفاده می‌شود و به منظور آگاه کردن افراد از رویدادها و موضوعات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند نشان دهنده ی پرچم کشورها نیز باشد.
 5. پرچم تبلیغاتی ساحلی: پرچم ساحلی برای تبلیغات مراکز مختلف مانند فروشگاه‌ها، مراکز تفریحی و تجاری کاربرد دارد که برای جلب توجه افراد و آگاه کردن آنها استفاده می‌شود.

کاربرد پرچم تبلیغاتی

همانطور که گفته شد پرچم‌های تبلیغاتی می‌توانند نشان دهنده ی هویت و برند صاحبین کسب و کار و تبلیغات شغل و حرفه ی آنها باشد و همچنین می تواند نشان دهنده ی اقتدار و جایگاه برند و شرکت‌ها و سازمان‌ها و عاملی برای اعتبار بخشیدن به صاحبین کسب و کار می‌باشد. مراکز مختلف تفریحی و تجاری نیز به منظور تبلیغات و معرفی خود می‌توانند آنها را به کار گیرند و با نصب آن در محیط افراد را از خدمات و محصولات خود آگاه کنند و افراد با دیدن پرچم تبلیغاتی  نظرشان به سمت آنها جلب می‌شود و در صورت نیاز به خدمات و محصولات مورد نظر به آنجا مراجعه خواهند کرد.

 همچنین در ادارات و شرکت‌ها مدیران با به کارگیری پرچم تبلیغاتی بر روی میز خود می‌توانند اعتبار و حرفه‌ای بودن خود را به نمایش بگذارند. در کنفرانس‌ها، همایش‌ها و جلسات بین‌المللی نیز افراد و دولت‌ها می‌توانند با استفاده از پرچم تبلیغاتی به نوعی هویت، اقتدار و اعتبار خود را نشان دهند. پرچم های تبلیغاتی می‌تواند نشان دهنده ی پرچم یک کشور و یا لوگو و برند سازمان‌ها، شرکت‌ها و همچنین تبلیغات مراکز تفریحی و تجاری نیز باشد و در واقع می توان گفت پرچم‌های تبلیغاتی راهی برای جلب توجه افراد می‌باشند به طور کلی مکان‌های مورد استفاده برای پرچم‌های تبلیغاتی می‌توان موارد زیر را نام برد:

 شرکت‌ها و سازمان‌ها، همایش‌ها، کنفرانس‌ها، جلسات بین المللی، هتل‌ها، ورزشگاه‌ها، اماکن ورزشی و مسابقات، مراکز تفریحی و تجاری

قیمت پرچم تبلیغاتی

عوامل مختلفی در قیمت گذاری پرچم‌های تبلیغاتی تاثیرگذار هستند مواردی مانند جنس پارچه ی پرچم، سایز پرچم، طرح و نوع آن، یک رو و یا دو رو بودن چاپ، تعداد سفارش، نوع میله و … . صاحبین حرفه و مشاغل مختلف با توجه به اهداف و زمینه کاری که دارند می‌توانند پرچم تبلیغاتی خود را در طرح، سایز و جنس‌های مختلف سفارش دهند هر چقدر کیفیت پرچم تبلیغاتی بالاتر باشد، بایستی هزینه ی بیشتری را پرداخت کنید و اگر قصد سفارش پرچم تبلیغاتی را دارید، سعی کنید از نوع با کیفیت و مرغوب آن را سفارش دهید تا اثر خوبی روی مخاطبین شما داشته باشد و به نوعی آنها با دیدن پرچم تبلیغاتی شما به حرفه ای بودن و اعتبار شما پی ببرند. این امر تاثیر بسیاری در افزایش حس اعتماد مخاطبین به شما خواهد گذاشت از همین رو می‌توان گفت تبلیغات می‌تواند یک راه ارتباطی موثر و سودمند برای صاحبین کسب و کارهای مختلف باشد.

مزایای استفاده از پرچم تبلیغاتی

امروز پرچم‌های تبلیغاتی کاربرد فراوانی دارند و در اکثر مکان‌ها شما آنها را مشاهده می‌کنید. از مزایای استفاده از پرچم‌های تبلیغاتی می‌توان به این موارد اشاره نمود:

 1. استفاده از پرچم یک روش تبلیغاتی مقرون به صرفه می باشد.
 2. سبک و قابل حمل می‌باشد.
 3. یک ابزار تبلیغاتی با کاربری آسان و راحت است.
 4. طراحی و تولید آن ساده می‌باشد .
 5. تاثیر زیادی در جذب افراد دارد.
 6. با دوام و مقاوم می باشد.

 داشتن همین مزایا سبب شده تا افراد توجه ویژه‌ای به پرچم‌های تبلیغاتی داشته باشند و در زمینه کاری خود آن ها را به کار گیرند. استفاده از پرچم تبلیغاتی برای صاحبین کسب و کار به دلیل قابلیت جذب افراد و چشمگیر بودن آن بسیار توصیه می‌شود و می‌تواند سبب رونق مشاغل و حرفه‌های مختلف شود و در واقع شما می‌توانید با صرف هزینه کمی یک روش بسیار تاثیرگذار و جذابی را برای تبلیغات برند خود به کار گیرید که دوام و ماندگاری بالایی دارد و با یک بار هزینه کردن می‌توانید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید.

 در نهایت می‌توان گفت استفاده از پرچم تبلیغاتی می‌تواند یک روش بسیار موثر برای معرفی، اعتبار و اقتدار بخشیدن به کسب و کارها باشد و افراد می‌توانند در زمینه ی تبلیغات از آن بهره ی کافی را ببرند. پرچم های تبلیغاتی قابل استفاده در هر شرایط و مکانی می‌باشند از همین رو استفاده از آنها بسیار رایج و پرکاربرد می‌باشد.

چاپ پرچم تبلیغاتی

پرچم تبلیغاتی در جنس و سایزهای مختلف و در هر طرح و رنگی قابل چاپ می‌باشد و بسته به سلیقه، هدف و زمینه کاری مشتریان طراحی و چاپ می‌شود و بر روی آن می‌توان پرچم یک کشور، لوگوی شرکت و دیگر تبلیغات را چاپ نمود.

 سعی کنید پرچم تبلیغاتی که سفارش می‌دهید از جنس با کیفیت و مرغوبی باشد تا بتواند اثرگذاری لازم را روی مخاطبین داشته باشد و شما را به اهدافتان برساند و هم می‌توانید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید و از آن بهره ی کافی را ببرید.

به طور کلی می‌توان گفت استفاده از ابزارهای تبلیغاتی که پرچم یکی از آنها می‌باشد می‌تواند شما را در رسیدن به اهداف و چشم‌اندازهایتان یاری کند و مسیر موفقیت را برایتان هموارتر سازد هر حرفه و شغلی که دارید می‌بایست از روش‌های مختلف تبلیغات بهره بگیرید در این صورت می‌توانید سبب جذب افراد، افزایش فروش و یا ارائه ی خدمات خود شوید.

جنس پرچم تبلیغاتی

پرچم‌های تبلیغاتی در جنس‌های مختلفی تولید و عرضه می‌شوند جنس‌هایی مانند ساتن، جیر، مخمل و غیره که پارچه ی ساتن در دو نوع مات و براق وجود دارد و پایه‌های آن نیز از جنس‌هایی مانند استیل، سنگ و برنجی می‌باشد. چون پرچم‌ها در فضاهای باز نیز کاربرد دارند می‌بایست با دوام بوده و در مقابل عوامل محیطی مقاوم باشند و در برابر نور خورشید و باران و دیگر شرایط آب و هوایی مشکلی برای آنها پیش نیاید و دچار پارگی و یا کمرنگ شدن نشوند.

 همچنین بهتر است قابلیت شستشو داشته باشند  و صاحبین حرفه و مشاغل مختلف با توجه به کاربرد پرچم و هدفی که دارند بایستی پرچم مناسب خود را انتخاب کنند و جنس و طرح مورد نظر را با طراحان در میان گذاشته تا آنها بتوانند پرچم تبلیغاتی مناسبی را برای آنها طراحی و چاپ کنند. در این صورت می‌توانند به اهداف خود در مسیر شغلی که دارند دست پیدا کنند و خود را از دیگران متمایز کرده و در عرصه ی رقابت پیروز میدان باشند.