طراحی UI و UX رابط کاربری و تجربه کاربری در قم

طراحی رابط کاربری(UI) و تجربه کاربری(UX)

اگر شما هم قصد تولید نرم افزار یا اپلیکیشن را دارید و نیازمند طراح یا دیزاینر رابط کاربری در قم هستید، ما بهترین طراحی ها را برای انواع نرم افزارهای موبایلی، تحت وب و رومیزی انجام می دهیم.

طراحی UI و UX

امروزه زندگی تمام افراد به صورت‌های مختلفی با وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها در ارتباط هستند و این سایت‌ها از طریق رابط کاربری یا همان UI با کاربران در ارتباط هستند و اطلاعات به آنها می‌دهند یا اطلاعات آنها را دریافت کرده و دستورات آنها را اجرا می‌کنند و به همین دلیل نیاز به استخدام طراح UX و UI روز به روز در حال افزایش است. کلمه UI مخفف user interfrence و کلمه UX مخفف user experience است. این دو مفهومی کاملاً متفاوت دارند اما هر دو زیر مجموعه طراحی UX و UI قرار می‌گیرند.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که طراحی UI چیست؟ طراحی UI در واقع به چیدمان گرافیکی و تمام عناصری می‌گویند که کاربر با آنها در ارتباط است. این عناصر شامل تصاویر، اسلایدها، کادرهای ورود اطلاعات کاربر و … است و به طور کلی UI هر نوع عنصر بصری و هر آنچه با کاربر در تعامل است، می‌باشد. طراحان UI هستند که رنگ‌های مختلف عناصر رابط کاربری را انتخاب می‌کنند و راجع به طراحی خطوط تصمیم می‌گیرند.

منظور از UX یا تجربه کاربری نیز نحوه تعامل کاربران با وب سایت و یا اپلیکیشن است. به طور مثال اینکه آیا کاربر در استفاده از اپلیکیشن یا وب سایت راحت است یا هنگام استفاده از آن سردرگم می‌شود و آیا کارهایش را به راحتی در سایت یا اپلیکیشن انجام می‌دهد یا خیر جز وظایف طراح UX است.

روش‌های طراحی UX

طراحی UX دارای مراحل و روش‌های مختلفی است که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

  1. تحقیق:

طراحان UX باید از انواع روش‌های تحقیقاتی استفاده کنند تا نتیجه طرح آنها به درستی از آب در بیاید که از جمله روش‌های تحقیقات می‌توان به مشاهدات، نظرسنجی، گروه‌های متمرکز و تحلیل‌های رقابتی و… اشاره کرد.2

  1. تعریف محصول:

یکی از مهمترین مراحل طراحی تجربه کاربری تعریف محصول است که قبل از تولید یک محصول باید عملکرد آن تجزیه و تحلیل شود تا ماهیت آن به درستی درک شود. مرحله تعریف محصول تاثیر زیادی بر موفقیت طراحی محصول دارد که از جمله کارهایی که در مرحله تعریف محصول انجام می‌شود می‌توان به مصاحبه با ذینفعان، تهیه ارزش پیشنهادی، ایجاد طرح مفهومی اشاره کرد.

  1. تجزیه و تحلیل:

مرحله سوم تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع آوری شده است، در این مرحله نیازهای اصلی مشتری بررسی می‌شود و از این طریق نتیجه طراحی نیز بهتر خواهد بود. در این مرحله یک نمونه مخاطب فرضی انتخاب می‌شود تا بتوان رفتار کاربر اصلی را پیش بینی کرد.

  1. طراحی:

چهارمین مرحله طراحی است. در این مرحله یک نمونه اولیه بر اساس داده‌های مرحله قبل طراحی می‌شود و این مرحله شامل مراحل اسکچ( طراحی سریع یا پیش طرح)، ایجاد وایر فریم‌ها (راهنمای بصری)، ایجاد پروتوتایپ‌ها (نمونه‌های اولیه)، ایجاد جزئیات طراحی است.

  1. تست و اعتبارسنجی:

هنگامی که پروتایپ آماده شد، وقت آن است تا توسط کاربران هدف مورد ارزیابی قرار بگیرد و نقاط ضعف و قدرت طرح مشخص شود‌ و در قسمت استفاده از محصول هنگامی که محصول قابل استفاده شد، آزمایش آن به عنوان یک روش کم هزینه به اعتبارسنجی آن کمک می‌کند. در جلسات تست کاربر نیز اعتبارسنجی بر روی کاربران واقعی صورت می‌گیرد که آن هم طی مراحلی شامل تهیه خاطرات، کاربر تجزیه و تحلیل سنجش‌ها و دریافت بازخورد کاربران انجام می‌شود.

تاثیر UX بر سئو چیست؟

 سئو سایت در واقع بهینه‌سازی موتور جستجوگر می‌باشد و هدف از بهینه‌سازی موتور جستجوگر تجربه کاربر (UX) ارائه خدمات بهتر و بهترین تجربه ممکن برای کاربران است.عناصر رایج و موثری بر بهبود سئو و تجربه کاربر وجود دارد که به مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنیم.1)

  • سرعت سایت: سرعت سایت یکی از فاکتورهای مهم در موتور جستجوگر گوگل است، کندی سایت از دیرباز یکی از عوامل آزاردهنده برای کاربران بوده و موجب خارج شدن سریع کاربران از سایت می‌شود. از آنجایی که UX تجربه کاربران از سایت می‌باشد، بنابراین سرعت سایت می‌تواند تجربه خوبی از سایت شما را به همراه داشته باشد.
  • بهینه‌سازی محتوا: در این قسمت محتوای سایت مورد تایید کاربران قرار می‌گیرد.
  • طراحی ریسپانسیو و سازگاری با موبایل: طراحی ریسپانسیو به این معناست که کاربران بتوانند به وسیله دستگاه‌های مختلف مثل تبلت، موبایل و… از سایت استفاده کنند زیرا گوگل رتبه سایت‌هایی که ریسپانسیو نباشند، را کاهش می‌دهد.
  • کیفیت طراحی سایت و بهینه‌سازی ساختار آن: از آنجایی که تمام کاربران همیشه از طریق صفحه اصلی وارد سایت نمی‌شوند، این سایت باید طوری طراحی شود که با سه کلیک به مطالب دیگر دسترسی پیدا کنند. یکی دیگر از مواردی که در UX تاثیرگذار است، استفاده از لینک‌ها و ارتباط بین مقالات با یکدیگر است. به طور مثال با استفاده از لینک سازی می‌توانید کاربران را به مقاله‌های قبلی لینک دهید و از این طریق کاربران مدت بیشتری را در سایت می‌مانند.

تفاوت طراحی تجربه کاربری UX و طراحی رابط کاربری UI

 باید گفت که طراحی تجربه کاربری UX و طراحی رابط کاربری UI با هم تفاوت‌هایی دارند که به طور کلی رابط کاربری با جنبه‌های بصری و زیبایی‌شناسی یک سایت و یا اپلیکیشن مربوط می‌شود. در واقع رابط کاربری مسئول جلب توجه کاربران و تعامل آنها با سایت است و به اینگونه مسائل می پردازد. اما تجربه کاربری همانطور که از نامش پیداست، تجربه‌ای است که کاربران از کار با یک محصول احساس می‌کنند.

 المان‌های بصری که رابط کاربری با آنها سر و کار دارد شامل نوع تایپ و فونت‌ها، انتخاب رنگ‌ها، نوارهای منو و حاشیه، کادرهای مربوط به فرم و… است. در صورتی که تجربه کاربری به نحوه تعامل و تجربه با سایت می‌پردازد و با ذکر یک مثال به شرح تفاوت UX و UI می‌پردازیم. اگر شما قصد ساخت یک ماکت را داشته باشید، نحوه قرارگیری اجزای آن و ارتباط آنها با یکدیگر به عهده تجربه کاربری است حال بعد از اتمام این پروسه وارد مرحله‌ای می‌شوید که باید دکوراسیون و رنگ دیوارها و غیره را مشخص کنید که این فعالیت در زمینه سایت و اینترنت بر عهده رابط کاربری است.پس با توجه به این مثال می‌توان دریافت که روند مراحل و محل قرارگیری بخش‌های اصلی محصول طراحی شده بر عهده UX یا تجربه کاربری و مراحل مربوط به ظاهر و رنگ و جنبه‌های زیبایی بصری آن مربوط به UI یا رابط کاربری می‌باشد.

 UI  چیست؟

رابط کاربری یا همان UI در واقع به قابل استفاده کردن یک سایت و یا اپلیکیشن اطلاق می شود و به بیانی دیگر UI به تعامل میان انسان و سایت ها و اپلیکیشن گفته می شود. در گذشته نیز UI یا همان رابط کاربری وجود داشت اما معنی آن با شکل کنونی اش فرق داشت و هدف UI ارائه فضایی با قابلیت استفاده ی آسان برای کاربران است که طراح UI وظیفه ی چیدمان گرافیکی وبسایت ها و اپلیکیشن ها را دارد و اوست که تصمیم می گیرد چه المانی باید کجای صفحه قرار بگیرد.

همه ی المان ها و عناصر موجود در سایت، مانند کادر ها و فرم ها، دکمه های ارسال، ارائه خطاها و… را طراح UI طراحی و انتخاب می کند. در برخی از سایت ها نیاز به پر کردن فرم و دریافت اطلاعات کاربر است و پر کردن فرم برای کاربران خوشایند نیست چرا که معمولا طراحی آن ها غیر قابل استفاده و نزدیک به هم است که قابل استفاده کردن این گونه فرم ها و نحوه ی قرارگیری آن ها همه در حوزه ی UI یا رابط کاربری قرار می گیرد چرا که همان کادر ها رابط میان کاربر و وبسایت می باشد. اما باید گفت که وظیفه ی اصلی UI زیبایی یک وبسایت نیست بلکه هدف اصلی اش طراحی یک نرم افزاری است که کاربران بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند و در واقع به هدفی که دارند برسند.

UX چیست؟

تجربه ی کاربری یا UX که مخفف user experience است به معنای نحوه ی تعامل کاربر با یک محصول است و در واقع UX در دنیای طراحی دیجیتال به هرچیزی که بر تعامل کاربر با یک محصول دیجیتال تاثیر می گذارد، گفته می شود. تصور کنید که شما وارد سایتی شده اید، اینکه شما هنگام ورود به سایت یا اپلیکیشن چطور با آن ارتباط برقرار می کنید و اینکه آیا به راحتی با آن ارتباط برقرار می کنید یا خیر از جمله وظایف UX می باشد و UX جوانب تعامل کاربر را با هر بخش در نظر می گیرد.

یعنی پرداختن به این مسئله که آیا هر بخش از سایت به راحتی در دسترس کاربران قرار می گیرد یا خیر و اینکه آیا کاربر با هر قسمت به راحتی کار می کند، جزئی از طراحی UX هستند. طراحی UX دارای جنبه های دیگری نیز می باشد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم. جنبه ی دوم طراحی UX به هدایت کاربر مرتبط است و این بدان معنا است که چگونه باید کاربران را از صفحه ای به صفحه ی مورد نظر خود هدایت کنیم که در پشت طراحی هر وبسایتی اهدافی نهفته است و اینکه چگونه کاربران اهداف وب سایت را دنبال کنند از دیگر اهداف طراحی UX می باشد.در واقع هدف کلی تجربه کاربری به مدیریت و هدایت کاربر از بدو ورود به سایت تا لحظه ی آخر و خروج از سایت بر می گردد.

Verified by MonsterInsights