ساخت برند شخصی برای کسب و کار

برندسازی شخصی

برندسازی شخصی یا پرسونال برندینگ به مجموعه کارهایی گفته میشود که یک شخص نیاز دارد تا در موضوع کاری مد نظر، تبدیل به یک شخصیت معروف و معتبر شود. برندسازی شخصی با ظهور اینستاگرام رواج بیشتری پیدا کرد و از آن در حوزه های مختلف مانند آموزش میتوان استفاده کرد.

پرسونال برندینگ یا برند شخصی چیست؟

امروزه برای رشد و موفقیت شغلی، افراد و شرکت‌ها بایستی به دنبال راه‌های مختلفی برای معرفی و شناخته شدن خود، محصولاتشان و یا خدماتی که ارائه میدهند، باشند. برندسازی شخصی یا پرسونال برندینگ یکی از راه‌های معرفی و شناخته شدن افراد در کسب و کار و یا یک مهارت خاص میباشد که میتواند تاثیر فراوانی در رشد کسب و کار و برندینگ افراد داشته باشد.

 در واقع آنها می توانند با پرسونال برندینگ به اهداف خود برسند و برند سازی شخصی یکی از راه‌های بازاریابی برای افراد و کسب و کارهای مختلف می‌باشد. شما میتوانید با برندسازی شخصی سبب شوید که افراد با شنیدن نام مهارت و محصول مورد نظر به یاد شما بیفتند و آن کالا یا مهارت را به نام شما بشناسند و این امر میتواند باعث ماندگاری   شما در ذهن افراد شود.

 با این کار شما میتوانید حس اعتماد و وفاداری مخاطبین هدف خود را افزایش دهید و آنها در صورت نیاز به محصول و خدمات مورد نظر به شما مراجعه کنند و همچنین میتوانید جایگاه خاص خود را در میان افراد پیدا کنید از همین رو میتوان گفت هزینه کردن بر روی برندسازی شخصی میتواند به منزله ی سرمایه‌گذاری باشد چرا که بازخورد و تاثیر فراوانی در رشد و موفقیت شغلی شما خواهد داشت.

پرسونال برندینگ در قم برند سازی شخصی در قم پرسنال برندینگ در قم

اهمیت برندسازی شخصی

با برند سازی شخصی شما قادر خواهید تا خودتان را از دیگران متمایز کنید و از رقبایتان پیشی بگیرید و در هر کسب و کار و حرفه‌ای که هستید، بایستی از تمامی روش‌های تبلیغات و بازاریابی بهره ی کافی را ببرید تا افراد بتوانند با شما و مهارت هایی که دارید، محصولات شما و در کل کسب و کاری که دارید آشنا شوند و از این طریق بتوانید به موفقیت دست پیدا کنید و سبب جذب افراد و رونق کسب و کار خود شوید.

 برندسازی شخصی این امکان را به شما میدهد تا مهارت، تخصص و شخصیت شما در ذهن افراد ماندگار شود و از شما به عنوان یک فرد حرفه‌ای و متخصص یاد کنند. شما اگر در زمینه ی خاصی مهارت دارید، میتوانید با برندسازی شخصی و معرفی خود به دیگران فرصت‌های مناسبی را برای استخدام در شرکت‌ها و سازمان‌ها برای خود ایجاد کنید تا بتوانید     از مهارت و تخصصی که دارید، نهایت استفاده را ببرید و به اهداف خود برسید. برندسازی شخصی میتواند باعث افزایش اعتماد و وفاداری مشتریان شما شود و سبب شود شما همیشه اولین انتخاب آنها برای محصول و یا خدمات مورد نظر باشید از همین رو برندسازی شخصی اهمیت فراوانی پیدا میکند.

تعریف برندسازی شخصی

همانطور که گفته شد برندسازی شخصی به معنای معرفی و شناخته شدن افراد، محصولات و خدماتشان میباشد تا بدین وسیله بتوانند مخاطبین را از مهارت، تخصص و یا محصولاتی که ارائه میدهند، با خبر کنند و بتوانند سبب جذب افراد، افزایش فروش و همچنین رونق کسب و کار خود شوند. برندسازی شخصی یکی از مؤثرترین و بهترین راه‌های تبلیغات و بازاریابی میباشد که میتواند به شما در مسیر شغلی و رسیدن به پیشرفت و اهدافتان کمک شایانی کند.

 در دنیای امروز به دلیل افزایش شرکت‌ها و افراد با مهارت‌های مختلف و فراوانی تخصص‌ها بایستی شما راهی را پیدا کنید تا خودتان را از دیگران متمایز کرده و جایگاه خودتان را در میان افراد پیدا کنید تا بتوانید به رشد و پیشرفت شغلی دست یابید. برندسازی شخصی یکی از راه‌هایی میباشد که میتواند شما را در این امر یاری کند و علاوه بر معرفی خود به افراد، اعتبارتان را نیز بالا ببرید و مخاطبین از شما همواره به عنوان یک فرد حرفه‌ای و متخصص یاد کنند و شما همیشه اولین انتخاب آنها باشید.

مراحل برندسازی شخصی

در ادامه قصد داریم به مراحل برندسازی شخصی بپردازیم تا اگر قصد پرسونال  برندینگ را دارید، راحت‌تر بتوانید به این امر بپردازیدمراحل برند سازی شخصی شامل موارد زیر میباشد:

 • شناخت مهارت‌ها و توانایی‌هایی که دارید
 • شناخت مخاطبین هدف، مشتریان و رقبایتان
 • تعیین کردن هویت برند خودتان
 • برنامه‌ریزی یا تعیین استراتژی‌های مناسب با اهدافتان
 • تثبیت جایگاه برند خود

 در گام اول بایستی شما به توانایی‌ها و مهارت‌هایی که دارید پی ببرید و با شناخت آنها و آگاهی از مشتریان و شرایط و ویژگی هایی که دارند و همچنین با شناسایی رقبایتان گام اول را محکم و باقدرت بردارید. سپس هویت برند خود را تعیین کنید و اینکه قصد دارید در چه زمینه‌ای برندسازی کنید و پس از آن شروع به برنامه‌ریزی و تعیین استراتژی‌های کلی برای رسیدن به اهدافتان داشته باشید تا بتوانید در ادامه به حفظ و نگهداری جایگاه برند خود بپردازید و برندتان را به افراد معرفی کنید تا آنها با شناختی که از شما پیدا میکنند بتوانند از محصولات و یا خدماتتان استفاده کنند و شما را به عنوان یک برند معتبر و حرفه‌ای بپذیرند.

۷ تکنیک کار برای برندسازی شخصی

 شما میتوانید برای برندسازی شخصی از تکنیک‌هایی که در ادامه ی مطلب گفته میشود، استفاده لازم را برده تا بتوانید در کسب و کاری که دارید به موفقیت دست پیدا کنید. تکنیک‌های کار برای برندسازی شخصی عبارتند از:

 1. طراحی لوگو

ساختن لوگو که از اولین هویت بصری برند شما است بر روی مخاطبین شما بسیار تاثیرگذار بوده و می تواند آنها را به سمت شما جذب کند شما میتوانید با طراحی یک لوگوی مناسب و جذاب به شناخته شدن خود و برندتان کمک فراوانی کنید داشتن ایده میتواند شما را از رقبایتان متمایز کرده و سبب افزایش حس اعتماد و وفاداری مشتریانتان شود.

 1. ایده پردازی

 شما با توجه به نوع کسب و کاری که دارید و یا نوع خدماتی که ارائه میدهید می‌توانید ایده پردازی کنید تا بهترین باشید.

 1. فعالیت در شبکه های اجتماعی

 فعال بودن در شبکه‌های اجتماعی نیز تأثیر فراوانی در جذب افراد دارد و شما برای دیده شدن خود بایستی در شبکه‌های اجتماعی که مخاطبین زیادی دارند فعال باشید و زمان کافی را بدین منظور در نظر بگیرید در این شبکه‌ها تولید محتوای متنی، ویدیویی و تصویری انجام دهید تا مخاطبین با شما بیشتر آشنا شوند.

 1. طراحی سایت

 راه‌اندازی سایت میتواند به حضور شما در عرصه ی رقابت و تثبیت جایگاهتان کمک شایانی کند در ادامه نیز میتوانید با سئوی سایت خود رتبه ی سایتتان را بهبود ببخشید به طوری که وقتی فردی مطلبی را در رابطه با کسب و کار و برند شما  در گوگل سرچ میکند سایت شما در رتبه‌های اول آن نمایش داده شود.

 1. سئو

 سئوی سایت از مهمترین و مؤثرترین موارد برندینگ و دیجیتال مارکتینگ میباشد که تأثیر فراوانی در معرفی و شناخته شدن شما خواهد گذاشت.

 1. تبلیغات

امروزه تبلیغات یکی از مهمترین ابزارها برای فروش بیشتر و معرفی کسب و کارها به مخاطبین میباشد که شما بایستی از تبلیغات و شیوه‌های مختلفی که دارد بهره ی کافی را در   این زمینه ببرید.

 1. تعامل با مخاطبین

بعد از معرفی و شناخته شدن برندتان بایستی با مخاطبین خود و مشتریانی که دارید در حال تعامل مستمر باشید تا آنها همیشه شما را در ذهن داشته باشند و سبب افزایش حس اعتماد و وفاداری آنها نیز شوید و مخاطبین از شما یک تصویر ذهنی خوب و ماندگاری داشته باشند این امر میتواند سبب افزایش فروش و جذب مشتریان شود و شما را در مسیر موفقیت شغلی‌تان پیش ببرد.